Snak

Mere indhold efter annoncen

Monday Etim blev matchvinder mod B.93

fre 1. aug 21:05

Hillerød slog B.93 2-1 på Sundby Idrætspark. Monday Etim scorede kampens afgørende mål.



Læs hele nyheden her
Stærkt start af Hillerød. Tegner godt for at undgå nedrykning.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Vi matcher Hillerød over næsten hele linjen og havde med skarphed fået point. Vi slår dem både i xg og boldbesiddelse, det er rigtig gode tegn imod et af de bedre spillende hold i rækken. Jeg er fortrøstningsfuld for Lorentzens projekt og krydser fingre for at det snart giver nogle sejre.
B93, klubben på Østerbro.
Af ren nysgerrighed, 1 2 93? Hvordan gør Lorentzen det og hvordan vil han spille?
BifMedSovs
Selvfølgelig! Han har vist sig at have et overraskende kartotek af velfungerende taktiske disponeringer af en uerfaren cheftræner. Vi kriger resultater hjem med defensiv indstilling og dyb midtbane mod storhold, og vi spiller flydende bred og boldbesiddende bold mod lige hold. Han fortrækker den sidstnævnte. Derudover må jeg indrømme at jeg ikke kan lure om vores transfervindue er godt eller dårligt endnu, det er generelt svært når der mest hentes unge eller ukendte divisionsspillere.
B93, klubben på Østerbro.
Lyder spændende, og lidt ala den process, vi gennemgår i Brøndby pt med Birk som ung uerfaren træner, som svæver imellem ideologi og det pragmatiske.
Jeg tænker, at der sidder et solidt fodbold hoved på Kasper også.
Den med ideologi kontra kvalitet, er altid en svær størrelse at vurderer.

Alt held og lykke!
Monday og Friday Etim !! Det er sq stærke navne kæft jeg håber de har flere søskende 😂
De er ikke brødre
moderator
"Monday og Friday Etim !"


Det er også først nu jeg opdager der er to. Genialt med deres navne.
Dette er en signatur.
Annonce