Snak

Mere indhold efter annoncen

Mourinho går amok: Tillykke til dommerkomitéen

I går 19:01

Jose Mourinho er alt andet end tilfreds med dommerpræstationen i søndagens Madrid-derby. 



Læs hele nyheden her
Så er gamle Jose Mourinho tilbage med sit tuderi efter hver kamp. Det var kun et spørgsmål om tid før det skete. Han er en skændsel og et usselt menneske. Europas version af donald trump sådan som han sviner alt omkring sig og ser spøgelser over det hele.

Jeg caller den nu. mourinho er fyret indenfor de næste 6 måneder med den måde han praktiserer fodbold på.

Mourinho har aldrig haft format og han gør kun tingene værre. Der er en grund til han er blevet fyret de sidste mange steder hos middelmådige klubber som gav ham chancen. Hans typer er forældet i fodboldens verden. Jeg fatter simpelthen ikke hvordan real madrid har givet ham endnu en chance.
Han er så ynkelig
I desto mindre har han her ret.
Uagtet hvor ringe Real spiller, så har det ikke noget med sagen at gøre. Og så kan man sidde på et Barcelona forum og råbe, at Real for også dommerhjælp, fordi Bellingham ikke får gult i en given situation.

Virkeligheden er dog at en stor mængde røde kort bliver totalt overset. Nu to runder i træk
Tænker idioten Mourinho må et par dage op på tribunen for disse udtalelser. Tåbelige udtalelser fra den altid dårlige taber som ikke længere er en toptræner.
Mourinho skal holde kæft. Og Real er selv skyld i det, men… der er som minimum rødt til Lee for den på Valverde? Stempling på læggen. Romeros kan diskuteres, men når han kaldes derud skal den da give rød. Uanset hvad er Real igen i år ikke en bejler til nogen af titlerne. Desværre… Jeg synes også at Vinicius’ tid burde være ovre. Manden gør intet godt for os længere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
I det hele taget ret vildt at en dinosaur som Mourinho fik chancen i Real Madrid igen. Han har længe været færdig på topplan og har vel ikke været iblandt de allerbedste trænere på verdensplan, siden han vandt Premier League med Chelsea i 14/15.
Liverpool FC - siden 1997
Groundhog Day
Og José m der ellers har ry for aldrig at tude…
Grædekonerne fra Madrid. Intet bedre.
Mou er Mou. Madrid vidste hvad de fik.
Annonce