Snak

Mere indhold efter annoncen
Egos


verdensklasse publikum



Selvfedme much???? verdens klasse ligefrem...
BayernM
Codbest

Intet mindre. Noget i aldrig kommer i nærheden af.
Det er 3 bogstaver og alligevel kan du ikke stave til det. Imponerende må man sige.
Sir C,
Enig i at det er skørt at påstå at der ikke er straffe til fck. Ligeså tosset som, da en fck fan i denne tråd, ikke mente at der var straffe til muhktar.
Simonstof - husk ALTID at stave rigtigt når man anfægter andres stavning: "Så mangler du bare at lære AT læse og stave. Basic internet knowledge 101 :)
Bor i Lyngby. Hjertet tilhører Vejle Boldklub - siden 1993! Elber am Ball, Elber, immer wieder Elber, Elber schiesst und Tor!!! Carsten ^ Jancker!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Flot Codbeast.. du har så meget brug for at kalde BIF for BØF at du ændre det når du citerer:) selv der skal du lige bryde en regel.. det er sgu flot. Anerkend nu bare den spændende kamp det var..
Basic internet knowledge 101


Basic = 101. Ovenstående kaldes en pleonasme.
Ondt i måsen much Codbeast :D
HGW Bruger du udekamp tallene til at supportere din påstand? Du kan vel kun bruge hjemmekamp tallene til at finde klubbens variable, alternativt bruger du f.eks at et næsten fyldt parken supporterer Brøndby? Og jeg er ganske sikker på at størstedelen af de 30,000 tilskuere i FCK - Brøndby i 2015 supporterede FCK mens de 22,000 tilskuere i retur kampen støttede Brøndby.

Du kan vel kun bruge hjemmekamp statistikkerne, ellers hævder du at Nordsjælland havde et eget snit på over 5000 tilskuere per kamp, og det vil være årets løgnhistorie :D

Når vi er nået hertil og du kun bruger tilskuere i hjemmekampe vil du "sandsynligvis" finde de 10% jeg hævder er forskellene.
Fantastisk reklame for dansk fodbold. Det må være den bedste Superliga-kamp jeg har set i laaaang tid. Det eneste der manglede var at FCK havde taget lidt (flere) tilskuere med. Men det er åbenbart nemmere at hive folk med når man ligger nr. 1 end når man ligger nr. 4.

Og ja jeg er selvfølgelig enig med alle dem som pointerer at William Kvist er over the hill. FCK var gode uden ham på banen og dårlige med ham på banen. Han bør ikke spille mere - hverken for FCK eller for landsholdet.
Annonce