Snak

Mere indhold efter annoncen

Mulig joker-rolle til Froholdt: Kan spille alle pladser

tirs 24. mar 15:00

Brian Riemer forsøger at finde den rette balance på Danmarks midtbane og lægger i den forbindelse ikke skjul på, at Victor Froholdt kan bruges i mange forskellige roller.



Læs hele nyheden her
Froholdt er fodboldens svar på Chuck Norris.
Bortset fra at han ikke er
Jeg tro på at VF kan spille en stor rolle i landskampen og med bare lidt medvind så kan han afgøre kampen til Danmark fordel. Men har har det svært når Porto spiller imod velspillende hold!
The Friendly Ghost
Froholdt skal spille 10´er og så have to arbejdsomme typer bagved, så han kan forløses offensivt. Han skal ikke ud og spille kant eller 8´er. Brug ham nu hvor han er bedst.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Theunitedway..
Aldrig har jeg været mere enig med en bruger, det spot on!
Lugter af du +30 ligesom mig selv..
Der er godt nok nogle nødder herinde,der hverken ser eller forstår fodbold 🫣
Forholdt skal ikke spiller 10 han skal spille 8 Nartey skal spille 10 og lave 2 oplæg til Froholdt mål. VF er ingen 10er men en suveræn boks til boks
Forholdt skal ikke spiller 10 han skal spille 8 Nartey skal spille 10 og lave 2 oplæg til Froholdt mål. VF er ingen 10er men en suveræn boks til boks


Det er jeg uenig i. Froholdt er rigtig dygtig offensivt især, og det skal vi udnytte ved at spille han som 10´er, hvor han er tættere på modstanderens mål.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Annonce