Snak

Mere indhold efter annoncen

Mystik om Draxler i Qatar: Forlod pludselig banen

tors 26. okt 2023

Julian Draxler forklarer nu, hvorfor at han pludseligt forlod banen for Al-Ahli. Det drejer sig om en skade og ikke om manglende respekt.



Læs hele nyheden her
Kig dog på klokkeslettet. Han skulle ud for at bede ...
Er han forholdene? Hvorfor skulle han gå ud af banen for at bed? Kunne han ikke vente til kampen var færdig
It’s so sad in many ways.
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Stor mystik blandt de 56 mennesker på stadion og 1.200 mennesker der så med på tv.
Den ene dag i PSG, den næste hos et hold der kæmper mod nedrykning fra Qatar Starts League. En VOLDSOM karriere deroute må man sige, og han er blot lige fyldt 30 år!
Vi ved jo alle at Draxler har været Al Ahli fan siden barns ben, så det er stort af ham, at han vil efterlade de store kampe i Europa, for at redde hans hjerteklub i Qatar.

At handlerne omkring Draxler og Verrati fik lov at stå til, viser blot hvad man kan få lov til med mellemøsten i ryggen.
Annonce