Snak

Mere indhold efter annoncen
Han er vel siden ungdomstræner tjansen i AB blevet betragtet som et stort trænertalent – ofte rost af etablerede kolleger.
Snittet har ikke altid været imponerende, men man udvikler sig jo som træner - 4-23-1 systemet må han gerne tage med.

Pointsnit på 1,62 i sønderjyske
Pointsnit 1,73 i B93
Pointsnit 0,62 i Lyngby - hvor han blev fyret
Pointsnit 1,01 i AB

Jeg husker at Nørgaard ofte kom på kant med etablerede profiler i AB og Lyngby.
Vel at mærke fordi man troede man kunne sætte sig over holdet.
krævende træner, der ikke tåler primadonnaer - det er der brug for.

Kan virkelig ikke se ret mange bedre alternativer.
Nej tak til Hjulmand, Bo H er jeg lidt lunken ved - i øvrigt tror jeg også de begge har større ambitioner end superligaen.
- Det er med statistikker som med miniskørter. Det giver én en masse gode idéer, men skjuler det, der er vigtigt - du er savnet, Ebbe
Ligesom de to forrige indlæg, så tror jeg også at det vil være en rigtigt god løsning for Brøndby.

Faktisk har jeg selv set at, hvis Tullberg, blev solgt til Tyskland, så kunne Nørgaard være et fint bud for FCM.
Følger mest FCM og dansk fodbold
"Hvad har han helt præcist præsteret?"
Han virker dygtig. Nogle gange skal man også tage chancen. Cooper havde stor erfaring, men blev aldrig til noget.
Havde håbet Cooper havde fået en fuld opstart så de nye spillere kunne blive spillet ind. De sidste kampe begyndte det at ligne tegningen til noget godt. Og tror sku det kunne være blevet godt. Med det sagt håber jeg på bo h. Ville være perfekt til håndtering af spillerne og til at sætte gang i stadion. Og så med de rette omkring ham. Men tror desværre ik vi kan betale ham det han vil have. Så skulle det blive bo er det fordi han køber ind på at skulle bringe Brøndby tilbage til tidligere tiders storhed. Men Nørgaard virker spændende. Stort træner talent. Kender klubben. Er selv fra Vestegnen og med et budget der er 7-8 x større end sønderjyske kunne det blive sjovt at se hvad han kunne gøre ved Brøndby.
Jeg kan ikke se hvad Nørgaard skal tilføre Brøndby?
Jeg har aldrig forstået at sådanne klausuler ikke bliver holdt hemmelig. Der er vel kun 3 parter der burde kende den. Spilleren/træneren, dennes agent og så klubben der er kontrakt med.

Det kan umiddelbart ikke være klubbens interesse at fortælle om klausulen. Kommer der en klub der vil betale X kr. så vil de jo ikke fortælle, at der kun skal betales Y kr.
Annonce