Det er den største joke!!
Der bliver snakket om aftalte resultater og matchfixing i mange lande!
Men man skal ikke længere end til solskinsøen for at opleve det på tæt hold!
Det er ikke tilfældigt at de er ubesejret på hjemmebane! Og har så elendige resultater på udebane.
Idag mod Skovshoved er 2 ud af 3 mål scoret på straffe, straffespark der alle andre steder end på bornholm ikke er i nærheden af at blive dømt!
Det er pinligt at spillerne selv vil stå model til det, og flere gange har man da også hørt deres spillere selv sige, de syns dommeren var lidt for meget med dem..
Foruden deres nøje påregnet kamptidspunkt kl 13.30, der gør man skal afsted kl lort fra Sjælland om morgen, og så sidde og vente på øen, 2 timer på at påbegynde opvarmningen. I stedet for at ligge kampen en halv til en hel time senere, så man kunne tage bus og færge der passede sammen med kampen..
Så kan det undre en allermest, når det er en lokal dommer fra Bornholm der dømmer kampene. Der fejler DBU da hver eneste gang de smider dommere på til DS kampene..
Svarer vel til en dansk dommer der dømmer FCK i CL..
God fornøjelse til 2.div holdende.. Og tror vist jeg snakker for alle DS hold, når jeg siger det er rart turen derover er slut nu.!