Snak

Mere indhold efter annoncen

Nedtrykt Brøndby-boss: Vi lignede et ungdomshold

søn 23. apr 2023

Brøndby-cheftræner Jesper Sørensen kalder søndagens nederlag til Randers for en forfærdelig præstation, hvor BIF-spillerne lignede et ungdomshold.



Læs hele nyheden her
Måske det efterhånden var bedre at satse på ungdommen end de fallerede spillere som Wass og andre udbrændte personer som ikke giver megen udtryk for at ville det… kig på nummer 1 og nummer 2, der gør “ungdomsholdene” det ganske godt!
Nu var Wass jo ikke på banen….såååååå
Jeg tror vi skal tilbage til 3 stoppere så vi først og fremmest stopper med at lukke så vanvittigt mange mål ind.
Jeg foreslår 3-6-1 så vi får noget mere tyngde centralt. 0-0 mod FCK vil være som et mesterskab i vores aktuelle forfatning.
Og så skal Slimane have en ualmindelig lang pause…
Det undrer mig stadig at man i Brøndby troede det var Niels Frederiksen, der var problemet.
Det undrer mig stadig at man i Brøndby troede det var Niels Frederiksen, der var problemet.


Man skal jo altid finde en syndebuk, når det sejler og det ender desværre altid tilbage til træneren.

Men skal vist til at se på hele setuppet hos GFH
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fnis
Grinern at gi gfh skylden
Total forkert holdopsætning og den falder tilbage på træneren, som ikke har evnerne og tillige at sætte holdet op til at i det mindste at kæmpe for det.
Problemet er man ikke tør tænke ud af boksen som man gjorde med Zorniger. Tænker næste træner bliver Retov eller Auri...🤨
Tyg på den. Charmen faldt nok også en hel del med den nye ejerkreds, og ja hjeteblod udvaskes jo langsomt her til en mainstream klub hvis det fortsætter. Holdet kan jo ikke lave mirakler hvis det ikke er bedre. Men lad os nu se. Man har jo måske lyst til at denne klub er en idrætsforening … klubben kunne nok sikkert præstere på samme niveau som nu, med det setup.
Faktisk mest til pudersne d-:
Annonce