Snak

Mere indhold efter annoncen
Som FCM fan kan jeg mange gange godt være træt af Neestrup, men denne gang har han min fulde respekt, faktisk syntes jeg at ALLE både klubber og fans har taget denne transfer godt, også i andre klubber. Det virker mest som om det er pressen der vil piske en stemning op.

Som FCM fan syntes jeg da det er en kanon spiller at få, er jeg nervøs for det er for dyrt - JA, er jeg nervøs for at kontrakten er for lang - JA, men sådan er det altid med dyre indkøb.

Ville han have passet ind i FCK, det tro jeg faktisk ikke, og som en FCK fan skrev et sted herinde: han er mere irriteret over at FCM har fået ham end at FCK ikke fik ham.

Tro vi alle kan være enig om at det er en kanon spiller at få til superligaen, om han så lever op til det man håber, må tiden vise.
Der er jo altid en risiko for disse eksil danskeres retur til suppen. Der har været mange gode oplevelser (Grønkjær, Martin Jørgensen, Laudrup)

Og der har været mange ligegyldige .... og en del missere (Sisto, Bendtner, Corner i denne omgang).

Tror dog Billing passer fint ind og vil være de fleste af pengene værd. Tror ikke han nødvendigvis skaffer CL bolde til Steinlein for så dominerende tror jeg ikke han vil være. Men tror FCM kommer forstærket ud af vinduet med Oliver Sørensen/Billing byttet.
"It has yet to be proven that intelligence has any survival value" ACC
Der er jo altid en risiko for disse eksil danskeres retur til suppen.

Billing har aldrig spillet i Suppen, men pointen er ganske valid.
Y. N. W. A. - #JFT97
FCKs top5 i løn koster ligeså meget som hele FCM´s trup sammenlagt.

Og det er FCKs problem. Personligt synes jeg ikke man får nok for pengene. Delaney er for meget skadet. Moi er god, og de dage han gider, er han med afstand ligaens bedste. Men der er også dage hvor han mangler en del. Og til den pris, skal han bare levere 90-100% hver gang. Claesson og Lerager er ikke deres løn værd. Måske Claesson var i starten, men langt fra nu. Cornelius er jo en joke og ikke engang halvdelen af sin løn værd.

Man har sat sig på flere spillere, som ikke er helt oppe at ringe, og hvis det handler om penge ifm. Billing, så er det jo åndssvagt at man laver de her kontrakter. Alle spillere er jo lottokuponer, men FCK har lidt mange som ikke har givet det store igen imo.
Annonce