Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja, mon ikke vi løber med den i år? Vi har vel klar det bedste hold i år. F.eks. kampen i dag mangler vi både franculino og billing. Alligevel var vi klart det bedst hold i 2. Halvleg.
FCM spiller noget af det mest kedelige ‘mesterskabsspil’ jeg har set siden måske Herfølge skrabede en masse 1-0-sejre hjem i 2000.
De skal nok vinde alle kampe med 2-0 i de sidste tyve minutter.
Kommer ikke til at se dem i Europa men det bliver spændende, hvor langt de kan nå.
jeg holder ikke med FCM, men det der er simpelthen vanvittig skrevet.

Hvis de kan trykke godt nok på så modstanderne udtrættes og de vinder 2-0, så lyder det meget intenst og som en god defensiv. I dag holdt den forudsigelse da ikke.

Men de er trods alt det hold med flest scoret mål, 12 mere end det næst mest scorende hold. 48 mål i 18 runder, noget mere end dine 2-0 sejre.

Og at du ikke ser dem i Europa er så dit tab. Franculino har virkelig været fed at se spille.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
LuganoTak - tidligere meritter aka sidste sæson? Eller forrige sæson? Kan man hente senere meritter? Tror du ikke snarere at lidt for mange FCM fans (igen) lever i en “øjeblikkelig” virkelighed og endnu engang har sluppet jordforbindelsen i en ekstatisk tilstand?
Selvfølgelig er det kontroversielt.

Men mener oprigtigt at for dansk fodbold er det bedre at FCM vinder mesterskabet fremfor AGF - Nu hvor FCK ikke kan få det til at fungere i superligaen.

Men er enig i at den klub med flest point fortjener at blive mester! Det er bare ikke min pointe her.

Boomhaver
Du kommenterer meget på fcm kan jeg se😁😁
Er der en skjult sort ulv i dig🤣🤣
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg kommenterer på FCM-FCK - og kan du monstro gætte mit tilhørsforhold 🤓
@fodboldfan
Med den argumentation burde du holde med AGF. Hvis de bliver mestre, så ville de ideelt set ramme Conference League og få en masse koefficientpoint. Som f.eks. Lech i Polen. FCM har jo i den grad bevist at de kan samle point i EL. Lad dem endelig fortsætte med det.
FCK Danmarks pt 5 bedste hold .. tabellen lyver ikke 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Fodboldfan1988, Du bor vist i Ikast?
Men mener oprigtigt at for dansk fodbold er det bedre at FCM vinder mesterskabet fremfor AGF -


Alle skal jo starte et sted. FCM har da heller ikke bare været en bragende succes i Europa fra første gang de kvalificerede sig. AGF er også et langt bedre sted end de var da de røg ud til Larne og Mura. Sidst de røg ud var til Club Brügge. Det kunne nu også ske for FCM og FCK især inden de blevne stærke som de er blevet de seneste år.
NP er Suppens bedste 6'er!
Annonce