Snak

Mere indhold efter annoncen

Niels F. forventer tilgange: Kigger på noget offensivt

fre 29. jul 2022

Niels Frederiksen vil have større bredde i sin trup, derfor forventer han forstærkninger i løbet af sommerens transfervindue. Der kigges især på offensiven. 



Læs hele nyheden her
Bortset fra at vi vandt igår, var det altså en dårlig kamp. Mange fejlafleveringer, eller afleveringer der ikke ramte en (medspiller).

Polakkerne var faktisk bedst i deres boldomgang, hvor vi manglede nogle der kunne holde på bolden og gøre noget på eget initiativ (med undtagelse af Blas).
Vi har to boldmongoler i Radosevic og Rosted. Det er faktisk helt vanvittigt at de ikke kan lægge simple pasninger.

On topic mangler der 2-3 offensive spillere hvis vi skal håbe på 3. Pladsen. Ellers er vi et simpelt midterhold.
Hvis ikke CV forstår at der skal købes kvalitet ind, mister han både fans samt sin træner. Fandeme hårdt at være Niels F.
Lige præcis kvalitet er nøgleordet. Det lader desværre til at der primært hentes spillere som kommer fra lavere niveau og ikke formår at løfte deres spil.
Rado har sindssygt mange fejlafleveringer , her burde man benytte campus, Bell eller Greve , om ikke andet så får at minimere alle fejlafleveringer.
Og så har NF helt ret. En angriber og en kreatør.
Og så det vigtigste - forlæng med NF asap
Hvor længe er Maxø ude ? Tænker om man også skulle kigge efter noget der ?
Fint nok man gerne vil have andre/nye spillere men at synke så lavt at bruge ordet "mongol" er simpelthen for lavt og har intet med fodbold at gøre som burde være temaet
Brøndby har 5 cb´er, så tænker ikke at det er der de skal bruge forstærkninger.
Annonce