Snak

Mere indhold efter annoncen

NK overvejede FCM efter nytår: Vi var i løbende dialog

I dag 14:11

Rasmus Nissen Kristensen fortæller på et pressemøde, at han efter nytår begyndte at overveje muligheden for en retur til FC Midtjylland.



Læs hele nyheden her
Han er skiftet til fcm
What, er det rigtigt?!
Mon ikke han kun bliver bedre af at vende hjem. Med fem klubber på blot otte år under bæltet, "landede" NK vel aldrig rigtig i udlandet. Godt set af FCM.
Rigtig godt med NK på holdet - det bør kunne blive en succes.

Dog kan jeg godt være lidt nervøs for, om NK, med flere, gider en tophysterisk træner. Det dræber motivationen, når vi taber kampe på grund af vilde udskiftninger fra en træner, der tror at han også skal være dommer, og måske derfor mister overblikket over spillet, gang på gang. Lad nu dommerne gøre det de skal og kan - uden indblanding.

Håber FCM tager aktion på det i sommer.
Morten Bruun er den ondeste fodboldperson.
Med fem klubber på blot otte år under bæltet, "landede" NK vel aldrig rigtig i udlandet


Ahh. Vil nu mene at han var en ret stor profil i Frankfurt.

Problemet bliver for Tullberg, at han ikke kan finde undskyldninger for det elendige spil mere. (imod andre top 6 hold)
AGF og kun AGF!! KSDH!!
Rimelig bizart pressemøde...Steinlein ævler løs...og deres træneransvarlig står og fabler om NK, som om han er en travhest....god fysik...bla bla bla
Seriøs dåsebamse lir og ikke blot snak på de lokale bodegaer i Herning og omegn.

Bliver nok den nye bedste spiller i ligaen dag 1.

Vild signing, næsten på grænsen til: gider han virkelig det
Faktisk mest til pudersne d-:
Annonce