Snak

Mere indhold efter annoncen
Det var ikke for at svine nogen til, bare et mentalitets spørgsmål...I havde været ok med at tabe den finale, for os var det en kæmpe fiasko🤷

Og trods alt kommer der ikke bustur gennem byen hvis Søderjyske får bronze, hvilket Jeg da håber👍
Soothsayer - hvordan du kommer frem til 46 års tørke for AGF har jeg svært ved at se. Men måske I også er bedre i skolen oppe nordpå, til at lære at regne?
Dernæst, så er det naturligvis ikke mesterskaber, men AGF var en del af toppen i det meste af 90’erne, med både pokaltitler og flere medaljer.
Og så giver jeg ikke meget for den nordjyske, såkaldte og selvbetitlede ydmyghed. For både herinde og blandt de nordjyder jeg kender (har en del familie deroppe) der har man skulle høre på en del og få lige så meget skudt i skoene omkring AGF vs AaB. Så vi er mange hernede som ikke har det mindste ondt af jer og håber I får en masse magre år, ligesom vi har haft.
Annonce