Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er vild med FCK, så jeg er ikke ude på at skyde noget ned. Skotten har ikke noget der ligner teknik. FCK bør altså kunne tiltrække spillere på et andet niveau. Jeg synes det er trist, at man udelukkende kigger på fysikken. Vi er mange der bifalder forsvare der kan noget med fødderne
Ja fordi det er jo på teknikken det især har haltet for FCK! Og at hente en normalt fast mand i PL er jo ikke dårligt. Hvilken hylde tror du lige det er man kan hente fra og så med en lejeaftale... Det er vanvittig godt arbejde af PC det her og jeg regner med at det betyder Brentford holder fast i Zanka. Godt arbejde.
Som Forest+FCK mand, så er dette selvfølgelig et specielt scenarie, som er ved at udspille sig.
Jeg vil i denne forbindelse lige informere om, at Scott McKenna holder et skyhøjt niveau og kommer til at dominere i SL, hvis han ellers holder niveau fra tidligere. Han kommer naturligvis ikke sovende til det, men potentialet er der i hvert fald, det er sgu en stærk signing.
If I had the wings of a sparrow... If I had the arse of a crow... I'd fly over Pride Park tomorrow... and shit on the bastards below!
Han er helt tydeligt ikke Franz Beckenbauer, men føre bolden frem og spille ud af forsvaret, kan han fint gøre på et OK niveau.
https://facebook.com/enchancetillasse/
FCK kan selvfølgelig hente en CB med større teknisk kunnen. I dette tilfælde er man bare forblindet over navnet, og det, at han tjener til føden i PL. Nu smider man milioner efter ham i løn, præcis 18 mio kr i lejeaftale. Helt vanvittigt
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Chriss

Rolig nu, manden har under 2000 minutter spil i PL. Ca 19 fuldtid kampe. Det er 50% af en sæson.

Han er stadigvæk en rigtig fornuftig signing. Det er jef helt enig i.
Forsvarsstjerne ligefrem :-D
Brøndby IF siden 1987 Liverpool FC siden 1996
McKenna er ingen stjerne, men måske kan han glimte i suppen. Han har tilbagevendende hasemuskelproblemer, så naturligvis kan det dyre lejemål falde ret uheldigt ud. Han bliver interessant at følge hos os.
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
Kasper4k.
Selvfølgelig vil alle gerne have hele pakken. Har du selv et bedre bud, når FCK har haft et så ustabilt centerforsvar i 2 år?

I øvrigt er ingen forblændet over et navn, som stort set ingen kender til…
Nøj, hvor bliver målstolperne flyttet hurtigt pt.

Kasper4k, du lyder meget nervøs. Det er både forståeligt og dejligt. Det er trods alt begrænset hvor mange klubber herhjemme der shopper forsvarsspillere i Premier League.

Da rygterne om Zanka kom var det “uambitiøst”. Nu har man så hentet en Premier League-spiller i sin bedste alder, og så er det for mange penge man bruger. Det er simpelthen prisen der er et problem på trods af at FCK har tjent hundredevis af millioner de senere år og er blevet beskyldt for st være uambitiøse i deres indkøbspolitik. Lol.
Det lader til at være svært at være FCK-kritikker med al den rygcrawl man skal udføre.
Annonce