Snak

Mere indhold efter annoncen

Ny milepæl for Jesper Hansen - mangler kun Würtz nu

tirs 22. okt 2024

Jesper Hansen er nu alene om at være den mand med næstflest kampe i Superligaen. Det er han selvfølgelig stolt over. Der er dog stadig langt op til Rasmus Würtz' rekord.



Læs hele nyheden her
Kæmpe ros til vores sportslige ledelse for at have hentet Jesper Hansen og Henrik Dalsgaard. Selvom de er oppe i årene og tidligere har vundet det som vi kæmper for, så er de bare nogle krigere og vindere. Kæmpe scoops.
AGF jagter Würtz, I går var det Nicolaj Poulsen der indhentede ham, nu er det Jesper Hansens tur :-).
Kæmpe rollemodel! Ingen brok. Kun hårdt arbejde og professionel attitude. Sindsygt stærkt at han er tilbage som førstevalg efter at have været på bænken, da yngre kræfter blev hentet ind.
Levende legende i dansk fodbold!
Der er bare nogle spillere, som alle uanset klubtilhørsforhold bør have respekt for. Jesper Hansen er en af dem.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er vildt nok, men der er alligevel et stykke op til pølsen.
Hvad menes det med at NP hentede ham i går??
Iøvrigt enig med respekten.
Han slår mig som meget sympatisk ligesom Mortensen også gør.
Ja, hvis man kun vil bruge tiden hvor det har heddet Superligaen, så er det da sikkert en fin rekord....

Der er fandeme langt op til Lars Høgh og hans 817 førsteholdskampe for OB...
Han var i dén grad et ikon.... (som desværre stod i skyggen af Schmeichel på landsholdet)...
Man Utd og OB...... I den rækkefølge!
Nu hører det også med til historien, at dem der spiller mange kampe i Superligaen oftest ikke er gode nok til at komme udenlands.
Et stykke hen af vejen rigtigt, men det vides jo ikke om han har haft chancen.
Tror nu også de fleste superligaspillere har mulighed for at komme til udlandet.
Så er spørgsmålet bare om det er fristende nok.
Annonce