Snak

Mere indhold efter annoncen

Ny succes i Randers: Samarbejdet med AGF er upåklageligt

I dag 13:00

Randers FC har igen ros til overfor for AGF-fansene og samarbejdet med de danske mestre efter onsdagens opgør på Cepheus Park Randers.



Læs hele nyheden her
Tak til Randers for samarbejdet. Det er et fint stadion.
Og i øvrigt også til de mange Randers-borgere som ønskede god kamp.

Og selv om et det er et lille problem, så kunne jeg se AGF-klistermærker på nogle af de store fotos af Randers-spillere. Fx Ralf Petersen.
Det er dårlig stil.
Stor ros til de frivillige der stod og anviste siddepladser mv. i Randers.

Hvis der kunne trylles lidt flere madboder/vand/ølboder frem samt nogle ekstra toiletter - så er den ved at være der.

Men stor ros for afviklingen herfra.
Stor ros til de frivillige på Randers stadion. Der var smil hele vejen rundt og Politiet var meget effektive til at få trafikken væk.

Ærgeligt ikke alle kan få billetter til at opleve den europæiske rejse, men Randers stadion er et godt fodbold stadion og det gav en forsmag på hvor smukt Malaga kommer til at lyde når vi vender hjem igen til Kongelunden.
Annonce