Snak

Mere indhold efter annoncen
Selvom spillet så bedre ud i dag for Brøndby, skal man stadig se det relativt i forhold til hvad de bør...de har et rigtig stærkt mandskab og der er ingen undskyldninger for at man ganske enkelt spiller på et middelmådigt niveau...Kent Nielsen virker selv begejstret over hans hold...som den eneste, for alle kan jo se at han kun får maximum 70% ud af det hold...han må sgu da snart erkende at han er træner for et tophold og et tophold forventes at kunne lægge pres på modstanderen - det er helt omvendt idag - det er Efb der stort set hele kampen igennem er den domminerende og pressende part - at man så får reduceret til 2-1 er ganske ufortjent, da de havde fortjent en 3-0 da det så måske var gået op for dem hvor langt de er fra det niveau som de skylder deres fans...come on

Tror dog nok at vi skal se Bif i toppen af tabellen igen iår...men det bliver desværre ikke pga. det flotte spil, men pga. det samme uinspirerende kent nielsen spil fra sidste sæson...

SE PÅ FCK...SE DET ER ET TOPHOLD VÆRDIGT...selvom de taber til FCN spillede de stadig en flot offensiv kamp...
Winning doesn't really matter as long as you win - Vinny Jones
Pinligt! Utroligt at truppen ikke er bedre og at så dyre spillere ikke kan mere! Måske skulle vi købe en eller to til start 11eren NU! Vi er langt efter FCK og OB og åbenbart også efter Esbjerg!
"så går det när bröndby köper avdankade svenska spelare (micke nilsson, max von schlebrügge) som bara vill komma åt de danska kronorna.."

De afdankede svenskere er identiske med de bedste på holdet. Nej desvaerre skal vi kigge på nogle af danskerne - ikke mindst på direktionsgangen.
It's better to be roughly right than precisely wrong!
@QcoÑo
De 2 har da gjort det fint...
٩๏̯͡๏۶ “From Doubter to Believer” Suarez - The Ambassador of Kwan.
Det var så smukt, så smukt. Fuld fortjent sejr. Sender lige en hilsen til OB, tak for Peter Nymann. Ham er vi glade for i Esbjerg :)
Esbjerg fB, Pokalmestre 2013 Liverpool FC BWA-Danmarks smukkeste stadion http://www.facebook.com/pages/Blue-Water-Arena/137711606265528
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lækker sejr. Utroligt så dårlig Kent Nielsen er rent taktisk. Han skifter jo ikke offensivt ind når man er bagud. Det er vist en om´er !!!

Det bliver spændende at se hvor langt EFB kan drive det til i denne sæson !!! Som jeg siger, tror jeg at de ender indenfor 10 point af medaljerne !!!
LUHG
I perioder spiller Brøndby da ganske pænt, men med det nuværende hold bliver det højst til en middelmådig placering i midten af rækken. Der er for mange der ikke holder niveau, og så er spillerne for lette at flytte for et fysisk stærkt hold som Esbjerg.

En fortjent Esbjerg sejr, og Brøndby har virkelig fået noget at tænke over. Der skal købes en ordentlig angriber hvis de skal have vemdt skuden, og så kan man vel også forsøge sig med en trænerfyring. Det hjælper nogle gange, selvom det jo ikke er ham der skal spille kampene.
Hvor skønt, tror i bør se jer om efter en ny træner ude ved galehuset
F.C. Internazionale Milano
Kæft Anders Bjerregård virker direkte dum..

Hans "æææeehh øøhh.. jeg gør jo bar mit arbejde,?!?!" - gange 3 var da direkte idiotisk. Hvorfor siger manden ikke bare, at han ikke stiller op til interview?

Og nej, jeg hader ikke brøndby eller noget.. Men manden virker direkte uintelligent!
cbl:

helt enig, han lignede en eller anden lalleglad mand, der havde fået lidt for mange bajere, som han stod der og sagde "jeg passer bare mit arbejde", hvad foregår der derude..?
F.C. Internazionale Milano
Annonce