Snak

Mere indhold efter annoncen
@Kenken: jeg undrede mig også over det ord. Tvivler dog på at journalisten ved det. I så fald havde vi nok fået en forklaring.

Og Århus skal ikke have ny borgmester pga. denne budgetoverskridelse. Jeg tror personligt, at nederlaget med havneudvidelsen gør nas. Der er i øvrigt andre borgmestre der træder tilbage i disse tider. Måske fordi der er valg om et år….
Gør bare transfervinduet kortere om sommeren
@donfrankie

Ja, det er meget velkendt metode i de offentlige projekter, da firmaerne giver lave bud for derefter at score kassen på VO´er !

Desuden aner det offentlige ikke en brik om risikostyring og magter kun at lave kvalitative analyser, men ikke kvantitative...
De var også glade for Brixtofte i Farum engang....
Skiidtpyyt.
Såvidt jeg har forstået det er det ikke stadion der er blevet meget dyre. Derimod er det det nye Team Danmark hus der skal bygges på cykelbanen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Brandsikkerheden til pyro gør vel at det stikker af. Sikkert også derfor en ombygning af Parken trækker ud ;-)
Klubber: Folk kan desværre ikke debattere når man skriver hvilke klubber man holder med. Sad but true.
Er der nogen, som ved hvor meget AGF har skudt i projektet?
Kan være de skal skaffe en pyro ditektor så de ikke samtidig ender med store bøder 🤣🤣🤣🤣
nu har jeg selv været i byggebranchen en del år. både som advokat og senere for et firma der lavede hoved og totalentrepriser

bevares vi havde ikke milliard entrepriser men vi havde da nogle stykker på 2-3 hundrede millioner.

Der var aldrig budget overskridelser.Hvad er det, det offentlige ikke kan finde ud af. det virker som om de er løbet tør for talent i det offentlige. få det nu styret ordentligt
Salling, som giver penge til det nye station ejer Netto, Føtex og Bilka. Så man skal være klar over, at når man handler i en de tre forretningskæder, ja så støtter man indirekte AGF.
Annonce