Snak

Mere indhold efter annoncen

OB's hjemmebane bliver til EWII Park

man 3. okt 2016
OB's hjemmebane skifter den 23. oktober navn, da den fremover hedder EWII Park i stedet for TREFOR Park.

Læs hele nyheden her
"EWII" lyder som noget en teenagepige siger, første gang farmand tvinger hende til at tømme afløbet for sit eget hår!
"Que la chupen y sigan chupando"
Den danske stadionnavntragedie fortsætter.

"EWII Park ligger godt i munden og afspejler meget af det OB står for – noget solidt og vedvarende."

Lidt halvdovent forsøg fra Jack, men fik mig under alle omstændigheder til at grine.
EWII Park ligger godt i munden og afspejler meget af det OB står for


Hvis ’II’ er et romertal udtales det vil noget i retning af Æv 2. Det ligger da rigtigt nok OK i munden og afspejler da også fint hvordan det går lige nu.
Evil Park
Randers FC Når jeg har sagt det der skal siges, er jeg ofte videre og vil sjældent se evt. reaktioner på mine indlæg
Jeg håber ikke det betyder det stadion skal stå til EWII tid. Det er rent ud sagt gammelt og utidssvarende , og det burde bygges helt om med sammenhængende tribuner og tag der når ud til de yderste pladser så man altid står/sidder i tørvejr. Mon ikke det kunne fixes for måske 300 millioner, måske en fra Odense vinder på fredag, så er der et projekt og bruge penge på.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fedt navn :-) ligger vildt godt i munden
OB og Sheffield Wednesday gode billige krimier : http://www.arnoldbusck.dk/boeger/krimi-og-spaending/smertens-hus http://www.arnoldbusck.dk/boeger/krimi-og-spaending/doedens-kavaler http://www.arnoldbusck.dk/boeger/krimi-og-spaending/laaste-doere
EWII Park ligger godt i munden og afspejler meget af det OB står for – noget solidt og vedvarende.

- Som en af de ældste fodboldklubber i Danmark passer navnet stærkt til Striberne, så vi er glade for nu at have en hjemmebane, der også i navnet fortæller historien om klubben som noget, der er for altid, siger OB´s kommercielle Jack Jørgensen i en pressemeddelse.


Så længe han selv tror på det, så er alt vel fint. I mellemtiden kan vi andre smile lidt skævt.
Så længe han selv tror på det, så er alt vel fint. I mellemtiden kan vi andre smile lidt skævt.

I må også gerne grine lidt :)
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Som OB´er er jeg selvfølgelig ret træt af resultaterne for tiden. Men jeg er faktisk endnu mere træt af, at vores kommercielle direktør tilsyneladene tror, at vi er dummere end vådt bølgepap. Jesus Christ for et latterligt navn!
Sig mig, hører I ikke efter? OBs kommercielle chef står jo lige og siger, at:

"EWII Park ligger godt i munden og afspejler meget af det OB står for – noget solidt og vedvarende".

Det må vi jo forstå. Så er det bare sådan.

Skrækkeligt navn.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lars_H%C3%B8gh
Annonce