Snak

Mere indhold efter annoncen

OB bænker Koval - Grytebust står mod AGF

tors 25. feb 2016
OB's målmand Maksym Koval fortæller, at Kent Nielsen har peget på nyankomne Sten Michael Grytebust som keeper mod AGF i morgen.

Læs hele nyheden her
Det er vel ca. den mindste overraskelse i verden, at man satser på en mand med 3½ års kontrakt, fremfor en lejet spiller, der koster en bondegård i løn, har performet rimeligt skidt, og med 100% garanti ikke er i klubben efter de sidste kampe i maj. Det handlede jo udelukkende om, hvorvidt Sten Grytebust var i bare nogenlunde fysisk form; resten må komme henad vejen.

Desuden skal vi jo ikke snyde Sten for mødet med Duncan i første kamp; han kan lige så godt få det los i løgene med det samme.
Tippeligamålmand just saying.
Frygter han er lige så ringe som alle vores andre målmænd. Det er sgu for vildt med debut til den 5 målmand alene i denne sæson. Det må bestemt være ny rekord.
OB har vel ikke haft en målmand over middel superliga niveau siden Roy Carroll, der var vel kun lige Toppel der tvivlsomt kunne nærme sig middel.
Hvor lang tid forventes Falkesgaard ude ?

Syntes han har vist et fint potentiale, når han får chancen.
M i a S a n M i a
Annonce