Snak

Mere indhold efter annoncen

OB bekræfter: Jakob Michelsen stopper nu

man 15. mar 2021

OB meddeler, at klubben stopper samarbejdet med cheftræner Jakob Michelsen med øjeblikkelig virkning.



Læs hele nyheden her
Vi kan bytte, så OB kan få Glen, og vi kan få Jakob.
Den dag OB skriver med Glenn stopper jeg alt fan aktivitet i OB.
Tak for indsatsen Michelsen, du har vist os at nuværende hold kan spille fremragende, det var bare for sjældent vi så det i længere perioder.
Tak for alt Jakob Michelsen. Både op og nedture. Alt held og lykke i fremtiden!
Vi kan bytte, så OB kan få Glen, og vi kan få Jakob.


Vil det ikke være dumt at bytte døgnfluen JM med en mere stabil Glen? JM har aldrig præseteret mere en en god sæson de steder han har været...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis OB ansætter Glænn? Så er jeg for altid væk fra OB....
\"Dommeren er forkert placeret, fordi han ikke er placeret ordentligt, siger Henrik Jensen\" 2009 BIF - Hertha Berlin 3 - 4 2010 BIF - Sporting 2 - 3 2011 BIF - SV Ried 4 - (4)
Tøffe:

Glen stabil? Jo jo :)
Dette indlæg er jo nok det klassiske salt i såret, som altid kommer fra os udefra. Men jeg kan nu godt lide OB og er ked af, at det ikke går dem lidt bedre.

MEN, i forhold til de øvrige klubber så som AAB, AGF og for den sags skyld Nordsjælland.. Så er truppen hos OB bare ikke bedre end en placering i den nedre halvdel. Så hvilken/hvilke sportsdirektører har ansvaret for det udover træneren?

Michelsen har ikke fået truppen til at overpræstere. Så jeg forstår, at hans kontrakt ikke fornys. Pt. er det nok mest AGF og Randers, nok også Brøndby, som overpræsterer lidt i forhold til deres trup. Så I kan forsøge at lokke Thomas Thomasberg? (Det tror jeg ikke på, at I gør/kan).

Hemmingsen har været sportschef i 3 transfervinduer. Før ham var det Jesper Hansen. De to bærer lige så meget ansvar for det her som Jakob Michelsen.

Hvem skal score jeres mål? Hvor er den kreative kraft på midtbanen, der kan skabe overraskelserne? "x faktor spillerne" mangler i den trup, og det hjælper den fantasiløse tilbage-signing af Kadrii ikke meget på.
Følger kun éen klub i verden som ægte fan. Det andet er for poppet!
Tøffe har altid ret:
Vil det ikke være dumt at bytte døgnfluen JM med en mere stabil Glen?


Døgnfluen? Med al respekt for Glenns tid i FCM, så har han vel ikke præsteret bedre end JM i sin trænerkarriere?
Lad os få Ole Tobiasen ind, vi trænger til noget ny frisk
Inspiration i SL.
Annonce