Snak

Mere indhold efter annoncen
Forbandelsen lever!!

Svineheldig Hvidovre-sejr i dag.

Borodane Ja håbløse indkøb og total uforståeligt med Søren Krogh som træner, måske andre ikke ville arbejde under svenskeren
@Windsor Hvilke OB fans er det du refererer til?? Du brokker dig over Bolds overskrift og så fyrer du selv sådan noget pis af.
Xg på 1.72 til Hvidovre var det forventeligt de ville vinde
Ud med svenskeren med det sportslige ansvar. Dumpet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Endnu en frygtelig ringe indsats af OB i en hjemmekamp. Gad vide hvor lang snor Krogh og Wesstrom har i OB? Det eneste halmstrå OB fans har at holde fast i er, at Vejle og Lyngby er lige så ringe som OB, og at Hvidovre nok er for langt bagefter til at undgå nedrykning.
Jeg har været forsvarer af Wesström. Da han i sin tid blev præsenteret, fremstod han som noget af en kapacitet, og jeg har også længe troet på, at han var det. Men måske jeg bare er faldet for hans karisma. Han skal have ros for det overskud han har leveret på transfermarkedet, men når det kommer til at drive en klub, har der virkelig ingen kontinuitet været. Og generelt mange mærkeligt håbløse beslutninger. Herunder nok at ansætte Krogh på en permanent kontrakt over flere sæsoner og trupsammensætningen som de mest markante.
Og det kommer fra en OB-fan.
Jeg synes da nok at OB fans bør kikke indad.
Fan’s der iscenesætter sig selv og lave store shows ud af at skælde ud på spillere og trænere. Ja for hulen hvor må det da være Danmarks mest demotiverende fans.
Man kunne jo starte med at stå sammen med holdet og motivere med opbakning og ros.
Ihvertfald bare 2 af de ting der mangler i gode gamle OB.
Til gengæld har de en fankultur der stinker langt væk af en selvforståelse , som hører en mesterklub til- hvilket de jo ikke har.
Men at spillerne ikke fungerer under de fan rammer forstår man godt og hvis man er i tvivl, kan man jo kigge på hjemmebanestatistikken.
Er vel ikke fiasko at tabe 2-1 til et andet hold i ligaen, ommer!
Faktisk mest til pudersne d-:
Lassen rammer ikke helt forbi, når han siger, at Hvidovre har været det bedste hold i nedrykningsspillet. De skal også bare ud og nyde de sidste kampe i Superligaen, mens et hold som OB har kniven for struben og er under massivt pres. Det er set før, at et hold, der smider tøjlerne og spiller frit, pludselig er bedre, end da der stadig var noget at spille for.
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Annonce