Snak

Mere indhold efter annoncen

OB-talent med udløb: Ved ikke hvad der sker

lør 9. okt 2021

Max Fenger har kontraktudløb i OB til sommer, og angrebstalentet har endnu ingen afklaring på fremtiden.



Læs hele nyheden her
Med den agent han har tænker jeg ikke der bliver forlænget. Han tænker kun på sig selv og er ligeglad med spillerens karriere fremadrettet.
Jeg håber dog det lykkedes at skrive en ny kontrakt til sommeren 2027.
Fenger kan blive et godt salg om 2-3 år når han har fået noget mere spilletid. Han skal dog bruges helt på toppen og ikke som kant.
Kom til Randers og få genstartet din karriere.. Som Greve
Pokalmeister 2021
Randers? Den eneste grund til at han ikke er 100% fast, er det faktum at de ikke ved om han er der efter sommer. Så satser man jo på andre. Det er vist noget med at agenten har lidt storhedsvanvid.
Jeg ser ikke noget specielt ved Fenger pt. Men ok. Han er ung. Og så skal han også kun spille i OB, så behøver jo ikke at være den nye Ronaldo.
Helt enig. Han skal på toppen og ikke på kanten, det giver ingen mening!

Håbet også der bliver forlænget med ham…
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis den lorte ledelse ik forlænger med ham så de jo snot dumme. Self skal han også ville det. Men vi må endnu engang ikke give et kæmpe talent væk uden ledelsen gider at åbne pungen.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Så gerne Max blive i klubben, hellere Max end Lieder.
Vær flink. Jeg er fra Fyn, vi er ikke så gode til fodbold, vi kan ikke gøre for det.
Som andrer skriver, Fenger skal på toppen og Kadrii skal spille en plads han er mere tilpas med end ene frontangriber.
Jeg forstår godt, at tilhængerne af OB gerne så Fenger forlænge; men for spilleren ville det utvivlsomt være bedre at komme til en klub, hvor han ville kunne få sat skub i sin udvikling via et bedre træningsmiljø og udfordringer på et højere niveau. Jeg så gerne Fenger i hollandsk eller belgisk fodbold, det tror jeg ville være en god mellemstation for ham, hvis han skal have det optimale ud af sit talent.
Jeg forstår godt, at tilhængerne af OB gerne så Fenger forlænge; men for spilleren ville det utvivlsomt være bedre at komme til en klub, hvor han ville kunne få sat skub i sin udvikling via et bedre træningsmiljø og udfordringer på et højere niveau. Jeg så gerne Fenger i hollandsk eller belgisk fodbold, det tror jeg ville være en god mellemstation for ham, hvis han skal have det optimale ud af sit talent


Sku han nu ik lige have lov til at slå igennem i SL først?
Vær flink. Jeg er fra Fyn, vi er ikke så gode til fodbold, vi kan ikke gøre for det.
Annonce