Snak

Mere indhold efter annoncen
Rygterne fortæller at Auri er AF´s afløser...
FC København i medgang og modgang !
Et kæmpe tab for fodbolden, han vil blive savnet.

Hvem mon skal tage over?

Evt. Mourinho, det er jo ingen hemmelighed at han gerne ser sig selv som United manager.

Verdens bedste træner tager sin afsked med fodbolden :(
Hvorfor ik?
Flot karriere! God timing at stoppe helt på toppen:-)
Respekt til Sir Alex - fra en Liverpool fan.

Spændende at se, hvem der tør tage handsken op. Profilen passer umiddelbart bedst til Mourinho - han har bollerne til at tage opgaven. Ellers er der jo Klopp?
Hatten af for SAF.

Han bliver næppe overgået.
Y. N. W. A. - #JFT97
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Chelsea må være favorit næste sæson.
Hvem har nosser nok til at efterfølge Fergie?

Cirkusdomptøren takker af.
Chokerende - eller man vidste jo det ville ske, men United uden Sir Alex er svært at forestille sig. Er selv født i 1986 så kender udelukkende Unitied som en klub der i sidste ende nærmest er personificeret ved Fergusson. Hans fodbold har ikke altid været sexet og synes heller ikke altid, at han har haft de bedste spillere, men respekt for det han har opnået med sit materialle og for at have leveret på et stabilt højt niveau siden starten af 90´erne. Især præsterede han jo ata navigere igennem nogle økonomisk hårdere år, da Glazer familien trak penge ud af klubben, hvor han stadig fik succes.

Nu bliver det spændende at se, hvor stærk den sportslige sektor i Man United egentlig er. Er det bygget op så det kan fungere under en ny boss og findes mandend der kan videreføre/videreudvile Fergussons "regime" eller skal de til at genoppfinde sig selv rent sportsligt? Jeg tror (desværre for United), at de næste par år meget vel kan blive magre indtil en ny manager er på plads medmindre de har en, som kan køre Fergussons stil og system videre eller de signer en manager fra øverse hylde - f.eks. Mourinho. Men alt andet lige bliver det svært at komme videre efter tabet af en stor leder, som har defineret klubbeni så mange år og derfor bliver det spændende at se United i næste sæson.
Der findes ikke billige mesterskaber. Derimod findes der ufatteligt dyre andenpladser.
Spændende! Kan ikke udstå manden, men har stor respekt for hvad han har opnået. Som en anden også skriver er det utroligt at vinde mesterskabet med sådan en margin med det spiller materiale.

Jeg tror stadig på Mourinho i Chelsea. Han har stadig til gode at skifte til en anden klub i samme land, han elsker Chelsea og Chelsea elsker ham.
Chelsea siden '95
Ulidelig person mht. dommerkritik. Men ingen tvivl om han vil gå over i historien som den mest succesfulde manager nogensinde. Og hans arbejde med at ville skabe sit eget hold med de helt unge juniorspillere (Beckham, Giggs, Scholes osv.) var i særklasse.

Den dybeste respekt herfra - og lidt fedt når man nu selv holder med Liverpool. Kunne godt betyde lidt problemer for Man. U de næste par år, selvom han bliver i klubben.
Da sportsBH'en blev opfundet opgav jeg kvindefodbold Men det sidste VM for kvinder fik mig alligevel lidt op af stolen
Endelig! Flot karriere og alt det dér, men hvor bliver det dog befriende at høre på hans evindelige bræk.
Nye tider i United nu...
kortlink.dk/2umnc
Annonce