Snak

Mere indhold efter annoncen

Officielt: Billing skifter til Bournemouth

man 29. jul 2019

Den danske U21-landsholdsspiller Philip Billing har underskrevet en lang kontrakt med Premier League-mandskabet Bournemouth.



Læs hele nyheden her
Fedt skifte, fed klub! Nu skal han bare finde sit gode spil frem! Det kan vel ikke blive dårligere efter den jammerlige form under U21 EM. Go´ vind Billing!
Der er intet, som vil lykkes for Billing, hvis han ikke finder et helt anderledes højt niveau end til U21-EM.

Men hvis han finder sit Huddersfield-niveau, så er det et godt skifte. Jeg tror mest på, at han bliver rotationsspiller, men Lad os nu se, om han overrasker alle og kæmper sig i startopstillingen.
Nu snakker alle om den jammerlige indsats under EM. Tænker måske den hang lidt sammen med det kaotiske forår i Huddersfield? Tror han er en fighter der nok skal bide sig fast
Ja, hvis folk (de 2 første kommentarer) ikke forstår hvorfor han ikke var særlig skarp til u21-EM, så burde man nok ikke kommentere herinde. Det kræver ikke den store fodboldforstand til at se at et forår hvor man blev frosset ud i klubben og slet ikke spillede kampe ikke er en god slutrundeoptakt.
Stort talent der kom i klemme i en defensiv klub uden chance i PL sidste sæson. Atypisk midtbanespiller. Bournemouth er gode til unge spillere. Jeg har bare lidt svært ved at se hvordan Billing passer ind i en hurtig dynamisk spillestil. Måske han er en Plan B spiller for Howe hvis der skal tænkes anerledes? Ønsker ham held og lykke
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Gammel nyhed!
.
Bookel82

Hvor fanden læser du nyheder ?
Du er en gammel nyhed. Fedt skifte for Billing. Han kan
udvikle sig meget endnu, så godt skifte med god mulighed for spilletid.
De kunne vel passende også hente Zanka, som vel passer fint ind i Bourne mouth, da Zanka er udmærket med fødderne
Stop med at vurdere en spiller udefra en slutrunde, som varede en uge for DK?

Vurdere nu spillerne for deres indsats for klubhold. Billing gik jo fra at være inde og ude af startopstillingen til mere eller mindre sikker starter under Wagner.
Annonce