Nå så det er usundt at investere til fremtiden? Man har jo ikke hældt pengene ud af vinduet, men investeret i fremtiden.
Snak
lør 14. jun 06:21
Fedt for Horsens. Vi skal have de bedste i superligaen og der hører Horsens til med deres ambitiøse setup. De kunne snildt erstatte de grå mus som Vejle, Fredericia eller Sønderjyske.
lør 14. jun 09:24
Lidt trist at sige farvel til en stabil midtbanefighter, som Branhof. Kunne have været rart, hvis Horsens i stedet, ville overtage Nr. 8, på en fri transfer. Michael har med stor stabilitet vist, han er over the hill, og klart kompetent til et lavere niveau. Med stor flid, har han gennem flere sæsoner toppet superligaen, med flest tabte dueller, skudt fleste 100% chancer fra feltet over mål(30), og snublet over bolden, flere gange end der kan tælles på fingre og tæeer. Mon ikke den nye træner vil rette op på det, som den mest åbenlyse mulighed for optimering af truppen. Det må være muligt at få en spiller, med langt færre fejl og langt flere mål i støvlerne.
lør 14. jun 09:36
Dejligt at det har været muligt at tiltrække Brandhof, tænker at han bliver en vigtig profil i den kommende sæson
AC Horsens
Redigeretlør 14. jun 10:58
Man vil da meget hellere have Vejle i superligaen end Horsens. Vejle er trods alt en stolt traditions klub og har god opbakning. Hvornår har Horsens sidst opnået noget nævneværdigt sportsligt, og deres fankultur er heller ikke noget at råbe hurra overfor. Bare lad dem blive i 1.Div.