Snak

Mere indhold efter annoncen
De fleste mennesker der taler ned om det her lever i en "LALA" verden!
Jeg tænker alle dem der er bekymrede over menneskerettigheder i Saudi Arabien, selvfølgelig ikke køber produkter fremstillet i Kina!
Havde gerne set ham i et par sæsoner endnu i Europa, men okay - så laver han da lidt mønt i stedet for.

Til dem, der mener, at han har ødelagt sit eftermæle og bla bla., er nytilkomne “fodboldfans”, som kun husker ham for hans tid i Juve og ManU. Ellers fejler I noget.
Det må være ens egen dårlige samvittighed der får én til at proklamere at alle havde taget imod 1,5 mia fra Saudi Arabien.

Der er selvfølgelig større forståelse, (ikke accept) hvis en arbejdsløs tog imod pengene - men i Ronaldos tilfælde er det ikke andet end skammeligt.
Stakkel
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Haraltidret

Hvordan er Messi på lønningslisten hos Saudi Arabien/Bin Salman "som fodboldspiller"?

PSG er ejet af Qatar.

Men er det en form for sponsorat, du taler om?
Han er hverken den første eller den sidste til at fylde pensionskontoen, med diktatorers blodpenge! Ham om det…
Haha... så er det officielt... og nu kan jeg svine ham.

Farvel, Ronaldo - han vil ikke blive savnet. Det eneste han formåede igennem hans karriere, var at blive sammenlignet med Messi, som han ikke når til sokkeholderne. Han er en kæmpe joke. Og det her er lige prikken over i´et.

Ronaldo-fansene må virkelig have det hårdt for tiden.
Halløj der... holder du også med Spurs? Vi to må være bedste venner?!
Tja, manden er forretningsmand, han skal nok blive rig en dag ...

Ironi kan forekomme.
Stil og klasse, kan ikke købes for penge.
Annonce