Snak

Mere indhold efter annoncen

Officielt: Daniel A. Pedersen får tre år i AGF

tors 15. jan 2015
AGF bekræfter nu tilgangen af Silkeborgs Daniel A. Pedersen, som tiltræder på en treårig aftale til sommer.

Læs hele nyheden her
Kasper Povlsen (25 år)
Andreas Laudrup (24 år)
Helgi Valur Danielsson (33 år)
Danny Olsen (29 år)
Stephan Petersen (29 år)
Jens Jønsson (22 år)

Hverken Laudrup eller Petersen skal ind og spille centralt.
JJ, dygtig dreng, som jeg er glad for forlængede med os, han siger han foretrækker midtbanen, imø spiller han generelt bedst i forsvaret, det er også her jeg synes vi er svagest, jeg ser ham som starter, men ikke på midten.
Helgi, jeg synes ikke han har vist den nødvendige ro og rutine kontinuerligt, jeg vurdere ham ikke som starter, men kun knebent efter.
Det efterlader os med Danny og KP, Danny mener også han er bedst inde i banen, MW har dog brugt ham på kanten en del også, men med et farvel til MJ bør han være tættere på en plads centralt, også med tanke på de mange angribere, hvor jeg ser nogle af dem på kanten, som vi har set med Mate, jeg ser DO som starter.
KP, http://www.bold.dk/nyt/k…en-rolle-nu ,nogle måneder elsker jeg ham, andre gange forstår jeg ikke at han nogensinde fik debut. Forhåbentligt er han nu 100% indstillet på sine opgaver, jeg ser KP en anelse foran Helgi i køen som starter.

Men vi spiller jo 433, så der mangler jo en starter?
Daniel A. Pedersen (22 år) http://www.bold.dk/nyt/d…nsvar-i-sif "Jeg er godt klar over, at jeg er en af dem, der har spillet mange kampe efterhånden, og jeg er også klar til at tage mere ansvar i en dirigerende rolle. Som central midtbanespiller går meget af spillet gennem mig, og jeg vil gerne være styrmand." Det bør være den sidste brik på midtbanen.
https://youtu.be/ihaB8AFOhZo
Kæft du skulle skamme dig Daniel A Pedersen!

Du burde fjerne den tatovering. Du er ikke Silkeborg-logoet værdig. Må du få en forfærdelig tid i AGF.
^LOL :)

Sådan er moderne fodbold.
"Medløberfan" af AGF siden 2000 "Medløberfan" af FC Barcelona side 2008
Komisk hvis AGF ikke rykker op, så er han lige vidt.
Er der nogle GF´ere der kan fortælle hvorfor der ikke er forlænget med Kasper Povlsen?

Jeg så ham gerne i EFB, jeg er dog ikke sikker på mine medfans er enige.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, han kan vel lige så godt tage forskud på glæderne ved 1 Division.
Silkeborg IF
@Womble

Næh, men vi kan da gisne :)
Fordi vi er i 1.division og vil vente så længe som muligt med at forlænge en haldyr kontrakt.
Fordi han ikke har spillet op til det niveau vi havde håbet på.
Fordi at Kasper selv er træt af Agf.

Jeg bryder mig om ham som type, og håber hans kontrakt bliver forlænget.
https://youtu.be/ihaB8AFOhZo
I har fået både Emil Scheel, Morten Beck Andersen og Frans Dhia Putros. Det er kun fair, at der også går noget den anden vej.

Og så har jeg slet ikke nævnt Bonaldo eller Nocko Jokovic...
Det er altid de andres fejl.
Havde nogen af disse spillere blankt afvist ethvert skifte til SIF? Tatoveret AGFs logo? Erklæret sig som "AGF I SJÆLEN"?

Nej, vel?

Godt så.
Cry me a river
Jeg kan ærlig talt ikke forstå den her hetz mod lesbiske. Jeg er en kæmpe fan af deres film
Annonce