Snak

Mere indhold efter annoncen

Officielt: Eriksen skriver med Wolfsburg

ons 10. sep 20:45

Wolfsburg bekræfter, at klubben har indgået en aftale med Christian Eriksen. Således slutter flere måneders spekulationer om fremtiden for den danske stjerne. 



Læs hele nyheden her
Ja tak!!! Så skal han tilbage i Start 11, Brian Reimer!!
Horsens er mit liv! Esben Hansen RAUS RAUS!
Rygterne går på, at de har lokket med Diesel (Beck´s pilsner med Coca-Cola) ad libitum til Eriksen og familien. Er der nogen, som har smagt sådan en? Det lyder jo umiddelbart rædselsfuldt.

Hvad ævler du om, er der sikkert nogen som med rette vil tænke, men den er god nok. De sælger sådan en gusten fætter på wolfsburgs arena. https://www.vfl-wolfsburg.de/en/stadium/volkswagen-arena/volkswagen-arena-price-list-1
Skål og tillykke.
kimjen
Er der nogen, som har smagt sådan en? Det lyder jo umiddelbart rædselsfuldt.

Du må ikke spørge om hvorfor jeg gjorde det, men da jeg var meget ung blandede vi Hof sammen med Coca Cola, det smagte egentligt knap så klamt som man skulle tro.

Har så aldrig gjort det siden.
VB.
Diesel er nu relativ normalt i Tyskland, jeg har også prøvet det i Ballermann, sammen med en tysk version af Grizzly Bear. Jägermeister, varm mælk og sirup toppet med kanel. De er specielle tyskerne.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fed tråd om dårlige drinks i Wolfsburg. Det passer bare 1:1 med nyheden om en af vor tids største spillere skal til Bundesligaen.
Øl og cola? Nej tak.
Edit: Yellowstone skrev det bedre end mig.

Fedt for Eriksen, jeg håber ikke det ender i en Bendtner, men at han i Wolfsburg kan få fast spilletid og på den måde finde formen. Der er heldigvis ikke en Andy Carrol til at save ham midtover når det går allerbedst.

Jeg håber virkelig på nogle flere gode år for Eriksen, som jo er en alletiders sympatisk spiller og allerede nu, en af Danmarks bedste spillere nogensinde, efter min mening.

Danmark får brug for ham ved VM, det så man tydeligt mod Skotland hvor man i den grad savnede fantasi og overblik som Eriksen kan bidrage med.
Er der nogen, som har smagt sådan en? Det lyder jo umiddelbart rædselsfuldt

Fy for pyffer - men det er jo ikke første gang, man på usmagelig vis har fusket med diesel i Wolfsburg….
Så hellere den rene vare fra Bayern.
Rene pokaler skinner bare flottere. Next season - måske også med Justice for 115...
Husk at spørge Bendtner til råds om valg af bil i Wolfsburg ...
Så kan det være vi slipper for at scrolle forbi 10-12 artikler om ham hver dag.
Wolfsburg? Ja han kommer ikke til at vinde noget med dem, men omvendt kommer an jo fra klubber der aldrig vandt noget.
Held og lykke med turen til folkevognsklubben.
Annonce