Snak

Mere indhold efter annoncen
Meget afhænger af om vi skal spille ligaspil. Hvis vi ikke slår Turku i midtugen, sælges Gabriel, tror jeg. Det er muligt at vi beholder ham i tilfælde af succes. På samme måde i offensiven. Jeg forestiller mig, at der bliver trykket på knappen med 1-2 spillere, når ligaspillet er i hus. Hvis ikke, kan en for stor trup give problemer.
Jeg tvivler på at FCK sælger Gabriel, måske til vinter, man skal huske at Gabriel var Superligaens bedste stopper med Ramaj på mål, det klikkede bare, så kan man finde det frem igen, så vil et salg give mere mening til vinter, hvor man formodentligt kan få væsentligt mere.

jeg tror mere man ser på Lopez som en spiller der skal ud, nu hvor man han Meling og Akos der også kan spille derude, Lopez er konsekvent fejlplaceret, og han bringer bare usikkerhed til forsvaret.
Gabriel sælges om midt. Suzuki er også på sprængbrættet. Han er for god til superligaen. Manuskriptet er skrevet.
Sikkert et fantastisk sportsligt køb, men de får på ingen måde pengene igen, 30 år, 3 års kontrakt og så enten forlænges den eller farvel, det bliver ikke et salg som 33 årig

Alle køb behøver ikke være med videresalg for øje.

Jeg ved ikke, om du har set FCK de sidste par år, men der har i høj grad manglet en stabiliserende faktor i forsvaret, hvilket man vel håber på, han kan gøre noget for.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Sir

Men er han bedre end deres nuværende forsvarsspillere? Det ved jeg sgu ikke om han er..
Wrong@

han kommer fra en klub der vel på alle måde minimum er på niveau med FCK, hvor han i mange kampe har være anføre, han har + 50 kampe Europæisk.

Han er flasket op med den måde Bo gerne vil spille fodbold på gennem RB, hvor Bo også har været træner.

Falder han totalt igennem det er muligt, men på papiret så har han alt det FCK mangler i forsvaret til at blive styrmand.
Så mangler man en styrmand på midten og noget offensivt. Der er rungende tomt i angrebet. Elyounoussi gør det godt. Men hvor er 9’eren og 11’eren. Det lader til at der er lukket af bagude nu og det er en god start. Men der skal også scores mål og der er det lidt ustabilt at satse på Elyounoussi og Meling.
Annonce