Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu stikker vi da fuldstændig af...
Flot signing!! Han brændte den schweiziske og skotske liga af, og kan kun se ham gøre det samme i suppen. Håber Roony bliver lejet ud, for han er ikke god nok pt til at være en del af holdet, og han har samtidigt brug for kontinuerlig spilletid på seniorniveau for at komme af med sine børnefejl og hæve sit bundniveau. Kan selvfølgelig også være at planen er at Moi skal lære fra sig til Roony. Anyways, han er jo kun 17 år så det er slet ikke en krads kritik eller afskrivning af ham, men kampen på Island var grel fra hans side.
Claesson er 8´er brug selv hjernen jøses. Utroligt man skal gøre så klog og så alligevel fyrer gylle ud der ikke giver mening. Tåbeligt.

Desuden kan ham her spille kant, 8´er og spids så mon ikke også han er til for at lukke et hul for Claesson i det 2 vigtigste måneder på sæsonen. I modsætning til andre danske klubber tager FCK europæisk fodbold alvorligt.
Super signing af PC! For en gangs skyld
Ja, udover kamaldeen skal bruge dobbelt så få minutter pr mål som Ely.

Ergo Kamaldeen har bedre stats end ham her.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja og Kamaldeen spiller spidsangriber så hvis han ikke scorede mere ville det være endnu mere elendigt. Southampton var en synkende skude der fik lidt ud af deres talenter bare se på Onuachu som smadrede den belgiske liga.
Fcm vinder det hele


Ja men skal de ikke lige klare cuttet til slutspillet først?
Hvis du taler til mig..? vil jeg i første omgang bede dig om at tale ordenligt.

For det andet har han hele sin karriere spillet som kantspiller - og i følge jeres egen facebook og hjemmeside bliver han referet til som kantspiller. Så tal med FCK om det ikke mig.
Jeg kan også huske at AGF brugte Jacob Poulsen som højreback og angriber.... Hvad er han?

Det er utroligt her efterhånden...
The ancient Greeks were the first ones to say an unexamined life is not worth living. They don't tell you of course what we found out, an examined life not that fascinating either.
Vanvittigt navn at hente. Han bliver sgu spændende at følge.
Bevar Brøndby IF - Imod GFH og flerklubsejere
Det er da dig der er ufattelig og kommer med spidse bemærkninger om hvorfor vi har mere end 4 kantspillere. Vi kan have 100 kantspillere og det ville stadig være klassesigning. Utroligt du har behov for at komme ind og bare skrive ligegyldigt indhold om spiller ALLE ved ikke er og bliver en del af FCKs trup og som ja er fejlskud og er på lønningslisten, men sådan er fodboldverden.
Annonce