Snak

Mere indhold efter annoncen
Endnu en med glasben?🙈
Man kan kun holde af ham selv fra en BIF mand. Men jeg synes timingen er helt væk iforhold til at de har så man unge stjerne til den plads så deres ellers fremadgående udvikling bliver nu stoppet brat, ærgerligt. Jeg tror han bliver en nogenlunde succes, for det går nu engang MEGET langsommere i den danske liga fremfor den belgiske og landsholdet, så jeg tror at niveuet passer ham, men måske viser det sig bare at han er ved at være færdig.
Ift rollen som kulturbærer er jeg blandet. Det kræver vel en bestemt plads i hierarkiet. Hvorfor skulle Diks, Concalves og Claesson gide at høre på en spiller der ikke kan selv. Der er jo allerede en trænerstab.
Sagt med andre ord - jeg tænker han skal kunne bidrage på banen for signing giver værdi.
Men velkommen hjem Delaney
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg vil nu gerne se Skov i FCK igen. Han skulle nødigt skifte til Bundby eller FCM.


Det skal du nok næppe være så bange for sker trods alt. Især FCM har han, lad os sige, et ´tolererende´ forhold til.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Ift rollen som kulturbærer er jeg blandet. Det kræver vel en bestemt plads i hierarkiet. Hvorfor skulle Diks, Concalves og Claesson gide at høre på en spiller der ikke kan selv.


Delaney er startet inde i en tæt EM kvartfinale for under en måned siden og nu skal vi så høre på at han ikke kan selv.
Hvor lavt et niveau ønsker folk dog at trække bold.dk debatten ned?
If you know, you know.
Endnu en spiller der skal have noget tilbage for at have boostet sin karriere i FCK.
Ved ikke helt hvorfor man ikke ser fremad og henter nogle unge talenter i stedet for at få folk tilbage som egentlig er på vej nedad i deres karriere.
Købet af Cornelius var jo også skudt fuldstændig forbi målet.
Det er en god aftale :-)

Der er mange gode pointgivende kampe i Delaney endnu! Der er en god sang i ham, et godt indskiftningsbrøl og et pænt trøjesalg. Der er en masse international erfaring, et stort fighterhjerte og klubkultur i overmål.
Syntes bare ikke det er den plads vi har brug for spillere på. Det kræver at Neestrup skifter hele midtbanen hver gang. Ville godt se Jørgens som spillede sidste sæson i Hvidovre på banen for FCK
Annonce