Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Virkelig smukt!
Dette er en signatur.
"I BT podcasten sadge de at de havde talt med en kendt Balkan scout som henter talenter til top 5 ligaer. Scouten sadge åbenbart at der ikke var noget specielt ved ham og så ham som en gennemsnitlig spiller i en meget svag liga."

Hvis han kigger med PRL og La liga øjne og siger der ikke er noget specielt ved ham, så er det ikke så bekymrende. Man behøver ikke være en stjerne i en top 5 liga for at kunne begå sig i Superligaen. Hvis den Kroatiske liga er svag, så sætter det jo spørgsmålstegn ved hvor god vores liga er, når Hajduk Split kan sætte BIF på plads på den måde som de gjorde, hvor BIF aldrig var i nærheden af noget. De ligger så nr 6 i den her sæson, altså Hajduk.
bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
Lækkert du lige kommer HGW til hjælp igen Concort. Der er altså noget smukt over den slags. Det kan selvfølgelig være helt tilfældigt at du dukker op 2/2 gange HGW er på glatis.


Ahvad?
Jeg gik - desvaerre - ud fra at det var ret aabenlyst rettet mod dem som har meget staerke holdninger om en spiller de aldrig har set, men udelukkende gaetter hvorvidt han kan eller ikke kan styrke FCK fra dag 1 osv. udfra nogle stats eller rygter paa internettet.

Det er spaendene med et stort indkoeb og FCK maa jo se noget i ham, mere er der jo ikke rigtigt at sige nu. Det vaerste herinde er folk der udtaler sig om en masse de absolut intet har forstand paa.
Jeg gik - desvaerre - ud fra at det var ret aabenlyst rettet mod dem som har meget staerke holdninger om en spiller de aldrig har set, men udelukkende gaetter hvorvidt han kan eller ikke kan styrke FCK fra dag 1 osv. udfra nogle stats eller rygter paa internettet.


Nemlig. Derfor ret dumt det HGW startede med at skrive. Har ikke set andre udtale sig omkring hvorvidt han styrker FCK fra dag 1 af ihvertfald, og ingen har påstået de var eksperter i kroatisk fodbold.

det er ikke noget vænner sig til, men besynderlige indlæg fra Sir C indtræffer.


Er du fuld? Du skal vidst nødig snakke om besynderlige indlæg med alle de dumme kommentarer du kommer med for tiden, og ja sålænge jeg kan huske stortset. Du var dog ovenpå i sidste sæson - indtil Horsens.


bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
CopenhagenDreams apropos tåbelige indlæg, hvor du kører rundt i samme rille og du læser det du vil læse. Men hvis du gider læse trådene igennem igen, så er der flere der ser ham på midten ved siden af Zeca. Jeg aner intet om ham og synes I har en stærk midtbane, og har spurgt om nogen ved noget.


Du bliver jo bare ved og ved. Nej, jeg læser ikke det jeg vil læse, for så havde jeg ikke læst dine dumme indlæg. Du startede i den her tråd med at blamere dig selv, og så efter prøver du at spørge mig om jeg tror han vil være en startende 11, fordi du mener ihvertfald ikke han kan styrke FCK, selvom du IKKE kender ham. Det var DET vi diskuterede. Og nu prøver du at lyde som om du bare søgte informationer omkring ham, haha.

Hvis du nu brugte 5min, så ville du have fundet ud af at han er købt som udviklingsspiller. Det ved de fleste FCK´er for det har Ståle sagt i over 1 måned.

Det er sku da total ligemeget om nogle har sagt de kan se ham siden af Zeca, når vi alle ved at det er Falk der kommer til at spille der i foråret, medmindre han er bedre end falk pt. hvilket jeg tvivler på eller hvis vi får skader.

Men igen, hvis du ikke selv kan se hvor dumt det er at give en dom over en spiller du ikke kender, så kan ingen hjælpe dig desværre.

bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
"Superligaen rankes på 14. plads og den kroatiske liga på en 17. plads. Så ligaen betragtes som svagere end superligaen. https://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/country/#/yr/2019

I skrivende stund rankes Hajduk (#132) en anelse højere end Brøndby (#137), men meget tæt. Jeg husker vi spillede dårligt og tog os en gevaldig blunder på 4-5 minutter, hvor de scorede de to mål (samlet 2-0). Hajduk var en god mulighed for at gå videre, men den greb vi ikke, men at de satte os på plads, er vist afhængig af øjnene der ser."

Så det er 2 ligaer der er rimelig tæt med andre ord, ikke? Når man ikke har en rigtig chance, ikke engang på hjemmebane, så er man blevet sat på plads. Og det blev Brøndby af et hold der ikke engang er det bedste i Kroatien. Eller anden bedste for den sags skyld. Derfor så er den danske liga nok også svag i den pågældendes Agent øjne.
bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
HGW:
https://www.bold.dk/fodbold/kamp/broendby-if-vs-hajduk-split/18348581/
Første kamp var en defensiv ørkenvandring, hvor holdene havde samme antal afslutninger (8-8), men generelt en defensiv kamp, hvoraf ingen af holdene ønskede at åbne op.

https://www.bold.dk/fodbold/kamp/hajduk-split-vs-broendby-if/18348582/
Anden kamp var en udstillelse af BIFs problemer ved omstillinger, 27 frispark af BIF (men kun 4 gule kort), chancer (18-7 i Hajduks favør). Generelt et BIF hold, der var overmatchet taktisk, plan A virkede ikke, Hajduk udnyttede svagheder i Zornigers taktik, og kun en flink dommer, reddede BIF fra endnu flere gule og evt. røde kort.

Uden at skulle rodes ind i om begge kampe var i Hajduks farvør, så var kampen i Kroatien ikke noget som BIF bør huske tilbage på med positive tanker.
Zorniger fik en lektion, både taktisk og resultatmæssigt.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
HGW:
Nicodemus du har set min tidligere holdning til Hajduk kampen i samme tråd, ik’?


Er det dit indlæg på denne side? Eller er det noget andet du henviser til?
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Bare en tanke? Hvordan kan du udtale dig om at ALLE er enige i det. Nu falder du vist (også) dom over en spiller, hvor vores kendskab til ham er nogenlunde ens. Men du må godt falde dom over ham? Forøvrigt den samme som mig selv :-).


Fordi det er Ståle der bestemmer, og hvis man har bare lidt kendskab til FCK, og det har man hvis man er fan, så ved vi at det bliver Falk og Zeca der først og fremmest kommer til at udgøre midtbanen her i foråret, præcis ligesom i efteråret. Du tror vel ikke at en 21årig vi lige har købt slår Falk af, vel? Og NEJ jeg har ikke fældet dom over en spiller jeg ikke kender noget til. Det var dig der gjorde det, det sku da utroligt så dum man kan være.


Og kan du ikke bare lade være med at udtale dig om hvad alle ved og ikke ved. De fleste brugere herinde kan fint svare for sig selv, og hvis de mener han skal ind ved siden af Zeca, så er jeg nysgerrig efter at vide hvad de ved.



Haha, så det skal du bestemme? Jeg må ikke sige min mening som FCK fan, du vil kun hører fra nogle der har sagt det som du tror. Men tror du virkelig at dem der sagde at de kunne se ham Mudrazija ved siden af Zeca mente fra dag 1 af? For så det højst sandsynlige ikke FCK fans, eller ihvertfald ikke informeret ordenlig præcis ligesom dig selv, som bare vrøvler løs. Igen brug google inden du blamerer dig selv - yderligere :

"”Vi har fulgt Robert længe og ser ham som en spiller, der har stort potentiale. Men vi er også afklarede med, at han skal gennem en periode nu, hvor han skal vænne sig til vores måde at spille fodbold på og de krav, den spillestil stiller til hans position. Det er vi meget fortrøstningsfulde omkring, og vi er meget glade for, at vi har sikret os en særdeles interessant og eftertragtet spiller,” siger Ståle Solbakken."
bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
Annonce