Snak

Mere indhold efter annoncen
Det kan godt være Wolfsburg luigger og roder rundt i den kedelige ende af tabellen, men det er en kæmpe klub. Samt 4 bedste liga i verden. Det må alt andet lige tælle for noget :)

Held og lykke! Bliver spændende at følge. Tror det er et godt skifte. Kan være han skal ned i 2 bundesliga og afklimatiseres, for at blive topscorer i Bundesligaen om et par år :p
Hamburg, Schalke og Köln er langt større end HSV bedømt på fans. Wolfsburg har bilfirmaet og deraf mange penge

Fint skifte men at kalde dem en storklub..
"Maradona good; Pelé better; George Best."
Du helt væk jo
Har aldrig været den store fan af Wind, men hans stats taler sig eget sprog. Helt sikkert et slag for FCK at miste ham.
Jeg forstår virkelig godt han tager Wolfsburg. En større klub hvor han nok skal komme på holdet. Held og lykke til ham.

Så bliver det spændende hvordan FCK klarer sig i foråret, med de salg og køb der er sket her i januar. Tror det bliver meget tæt parløb med FCM.
Tillykke! Du har vundet "Trådens dummeste kommentar"-prisen. Du må være stolt.



Nej den tager du så med længder, både uvidende, arrogant og historieløs. Lad mig gætte, du er også medlem af MIB? :D
2012/2021/CFC/FullhamRoadSupporters
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Forstår ikke hans valg. Må være pengene der trækker.


What? Du forstår ikke at en spiller fra Superligaen gerne vil spille i Wolfsburg, der spiller i Bundesligaen og så sent som i denne sæson har spillet Champions League?
Der må være meget du ikke forstår for det her er da noget af det letteste og logiske at forstå.

Forstår ikke FCK han vil være langt mere værd efter VM


Sagde man også inden EM. Dertil tror jeg ikke man kan forvente at få meget mere end det de får nu for en Superligaangriber på 22 år. Det kan være han får et flot VM, hvis han ellers får spilletid, hvilket det kneb med under EM, men han vil så også være et år ældre og et år tættere på kontraktudløb. Jeg vil mene at det er en fornuftig pris og et godt match for Wind med en Bundesliga-klub hvor der bør være muligheder for spilletid og måske endda subtop. Ser man bort fra i år har de altså de sidste år; 4., 7., 6. pladser de sidste 3 år. Dertil har de qua deres relation til VW en sund økonomi.

@AC, drop nu bare det der trolleri. Enhver kan gennemskue at du er bitter og søger at provokere.
Wolfsburg er sgu ikke en kæmpeklub, nok ikke en gang blandt Tysklands 15 største målt på historie og fans. Men det er et skridt op fra FCK uden tvivl
Der bor flere i Aarhus end Wolfsburg. Kæmpeklub mig i røven :-) Det er et firmahold. Ligesom det han kommer fra
"Maradona good; Pelé better; George Best."
Elsker at Hamburg er større end HSV :)
- Danske landshold ( I medgang og modgang! ) Derudover: - Mallorca - Spurs
Klub og by er jo ikke det samme. I så fald er der mange kinesiske storklubber.

Tillykke til Wind og FCK. Og held og lykke i Bundesligaen.
Annonce