Snak

Mere indhold efter annoncen
For første gang i flere år, har jeg rent faktisk nydt at se landsholdet. De spiller underholdende og får fine resultater. Og så fyrer DBU den bedste træner i lang tid.......


Fyr DBU. Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.Fyr DBU.
Ja DBU er stadig på niveau med den tid hvor Bjerg og Ahlstrøm fumlede rundt og spiste kage på kontoret, sammen med deres fulderikker ude i KB! Hvor herre bevares en omgang nu igen:-(
\"Dommeren er forkert placeret, fordi han ikke er placeret ordentligt, siger Henrik Jensen\" 2009 BIF - Hertha Berlin 3 - 4 2010 BIF - Sporting 2 - 3 2011 BIF - SV Ried 4 - (4)
gode resultater, men underholdende har det dælme ikke været. Håber Hjulmand kan få mere ud af de trods alt mange gode spillere vi har
Holder med: - Landsholdet - Alle danskerklubber
Husker Hjulmands naive tilgang til fodbold, da han var træner i Lyngby. Jeg tror han bliver den diametrale modsætning til Hareide. Det bliver måske mere underholdende i kampe mod dårligere modstandere, men markant ringere resultater mod gode hold - for Hjulmand er idealist, og vil være "tro mod sin filosofi" uanset modstander. Hareide er pragmatiker og langt mere resultatorienteret.
Lyyyyyyngbyyyyy
Troede også han ville stoppe snart, har været en del udtalelser om hvor hårdt det er, så virker det ikke så sjovt mere.

Synes også det er sindssygt kedeligt, selv med resultaterne der har skubbet holdet op som nummer 10 på fifas rangliste. Ved dog ikke om Hjulmand er en løsning på det, hans arbejdsmetoder tager lang tid, og selvfølgelig er der meget tid til at han selv kan se på holdet når de ikke er der, men med 1½-2 uger 6 gange om året kan det godt blive svært at få det arbejde udført på banen.
Ajacied og Fodbold Fan, vil altid forsøge at have et neutralt blik på kampene selv om det sker at jeg har dansker brillerne på.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det dummeste jeg har hørt længe
En meget mærkelig beslutning oven på de resultater som landsholdet har haft på det seneste. Jeg har svært ved at forestille mig Hjulmand/Wieghorst kan præstere lige så godt. En 10. plads på verdensranglisten er ikke noget der sker særlig ofte i DK. Dermed er de stort set sikre på at have folkestemningen imod sig fra dag 1.

På den anden side set har Hjulmand jo vist sig ekspert i at få max ud af meget små ressourcer. Jeg vil dog se det før jeg tror på det.
Flemming P er indbegrebet af "Arrogant Positivisme" Trods mit brugernavn har jeg ingen tilknytning til FCN udover mit sæsonkort. Indlæg er således ikke udtryk for FCN's holdninger men egne betragtninger som fan.
Det forstår jeg simpelthen ikke at man gør. Landsholdet har lavet rigtig gode resultater og spiller godt. Synes det virker meget underligt.
Peter Møller raus, det kan sgu da ikke være anderledes. Københavner uden nogen form for folkelighed.
🐎💙🐎 I know what you did last decade against Hobro
Peter Møller raus, det kan sgu da ikke være anderledes. Københavner uden nogen form for folkelighed.

Peter Møller kommer fra Aalborg
Annonce