Snak

Mere indhold efter annoncen
@bløde babser hvem siger CV er til diskussion? Fans, ja, men ellers har jeg ikke hørt det.

Narrativet omkring CV er også at han har haft få midler og meget lidt tid til at bevise hvad han kan på en højere hylde.

De handler han har lavet med flere penge på lommen, har da ikke ligefrem været katastrofale. At nogle af købene ikke har bevist deres værd, kan ligeså godt tilskrives Jesper Sørensen. Det er mystiske roller Wass og Vallys har fået og jeg er mere bekymret for om ikke Jesper Sørensen bliver CVs endelig fald i Brøndby. Narrativet om den ansættelse var helt skæv og JS aner ingen vist helt hvad han vil eller kan.

Spøjs ansættelse.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
@bløde babser hvem siger CV er til diskussion? Fans, ja, men ellers har jeg ikke hørt det.


Faktisk har ledelsen været ude at sige her i foråret, at CV ikke var til diskussion...

Foxtrot
I dag 19:20
Nu skulle Justin Che også være på vej.
er han ikke også centralforsvarer?


Han er højre back...

Ks1976
I dag 13:06
Justanother.
Virker mere som om du IKKE ved en skid. Manden har ikke haft en fast adresse i flere år, og med kun sparsom spilletid. Han er 26 år og nok ikke et salgsemne. Mange penge for en spiller der intet har bevist og som ingen kender. Tænker selvtilliden/kampformen er på minus - bliver hårdt arbejde for hr Sørensen. I mine tanker er han under niveau i forehold til Frederik w.


At en spiller er 26, betyder ikke at han ikke kan sælges videre..., gør han det godt og brænder ligaen af, og Brøndby kommer i et Europæisk gruppespil næste sæson, så er han altså kun 28, og det køber mange klubber altså spillere i den alder..., og specielt nu hvor S.A. også er begyndt at hente spillere i mellemvaren, så kan man vel sælge ham for 150 mio. der :-p
Boldklubben Frem 1886 (Spillet og fast foelgende siden jeg var 4 i 1984).
@bløde babser hvem siger CV er til diskussion? Fans, ja, men ellers har jeg ikke hørt det.


Det var også i forhold til offentligheden jeg mener han gambler på egne vegne.

Om han er til diskussion internt ved vi intet om. Eneste indikation er at det er rapporteret at der tales med en eller anden spansk gut med erfaring som sportchef, men hvad mere der ligger i det er ikke værd at gætte på.

De handler han har lavet med flere penge på lommen, har da ikke ligefrem været katastrofale. At nogle af købene ikke har bevist deres værd, kan ligeså godt tilskrives Jesper Sørensen. Det er mystiske roller Wass og Vallys har fået og jeg er mere bekymret for om ikke Jesper Sørensen bliver CVs endelig fald i Brøndby.


Det jo meget bekvæmt at give Jesper Sørensen skylden. Men ligemeget hvad er Ohi vel den eneste af signing fra de sidste to vinduer der er ubetinget succes. Winter var det modsatte, de to andre fra vintervinduet har ikke haft en god start, men det ville være dumt at afskrive dem på nogen måder. Wass har vel været en skuffelse og Vallys en succes i efteråret men en tilsvarende skuffelse i foråret.
Så konklusionen må blive at CVs arbejde de to vinduer nok fortjener et halvt til et helt år mere før domme fælles.
Men hvis jeg skal gå med på din præmis om JS er det store problem falder den som du vist også selv er inde på også af på CV. Dog syntes jeg også vi skal give JS lidt mere tid før tommelfingeren for alvor bliver vendt ned på ham.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Jep, måtte google ham og kan se han allerede er i træningslejren. Ordentlig klippert, med fart og en der vil fremad.

Defensivt halter han vist, men offensivt og især fra backerne, halter Brøndby endnu mere. Så må de 3 centrale stoppere steppe up, så det offensive kan blive forbedret.

Spændende spiller. Tak for at dele rygtet.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Flot flot flot køb.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Annonce