Snak

Mere indhold efter annoncen
Flot salg af BIF. Jeg tilhører lidt gruppen der mener at han er overhypet. Det bliver spændende at se om han får succes for Leicester i Championship, jeg tvivler lidt.

Er han mere overhypet end klovnen fra fck



Er han mere overhypet end klovnen fra fck


Sjov kommentar fra en der i mange tråde prøver at lege dommer over debat niveauet. Hvis du gerne vil højne debatten, så start dog med dig selv!
Er han mere overhypet end klovnen fra fck
Slet ikke. Begge er vanvittig dygtige målmænd. Den ene bare knap så sympatisk, men dygtige målmænd, det er de sgu.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Alle er meget opsatte på en ny målmand, men hvorfor kan Ægidius ikke bruges?
Han er jo 21 og har trods alt lidt 1 holds eftaring fra Lyngby-
Er vel lidt samme situation som med Hermansen i sin tid - han havde heller ikke erfaring fra superligaen, da han rykkede op - men man troede på ham fra start. Hvorfor ikke også tro på Ægidius nu..
Tror ikke på at Leicester får den den topplacering i Championship i den nye sæson, afgangene med Tielemanns, Madison og nu senest Evans gør at det bliver et middelmådigt hold, men på den anden side kan Hermansen komme på hårdt arbejde som han gjorde i Brøndby uden mange clean sheets, håber han får succes, men det bliver svært i en bedre liga.
Tror ikke på at Leicester får den den topplacering i Championship i den nye sæson,


Jeg har intet bud på styrkeforholdet mellem klubberne i championship.. Men bookmakerne har stadig de 3 nedrykkere som favoritter til oprykning i denne sæson.
Jeg har intet bud på styrkeforholdet mellem klubberne i championship.. Men bookmakerne har stadig de 3 nedrykkere som favoritter til oprykning i denne sæson.


Forstår godt de laver odds nu, men tænker de er mere retsvisende når transfer vinduet lukker. Så kan man virkelig se hvilke trupper der er.
Ambitiøst at skifte for at spille Championship. Ikke lige noget han umiddelbart ryger på landsholdet af.
Annonce