Snak

Mere indhold efter annoncen
Stemmer, det var også noget i den stil jeg ville frem til - Trevlig helg!
@ pharzon

Hvorfor er det lige, at BIF-tilhængere altid reagerer så voldsomt, hvis man skriver som jeg gjorde, lighten up dude!
Y. N. W. A. - #JFT97
moderator
Pharz

Du misforstod meningen bag det han skrev. Ingen grund til at begynde at gå efter manden...
https://kortlink.dk/sudv
Ja, der var sq ikke noget ondt ment i det jeg skrev, jeg kom bare med en konstatering...
Y. N. W. A. - #JFT97
Gå efter manden? Hvorledes gør jeg det?

Det handler blot om, at jeg forsøgte at forstå, om der reelt var nogen dybereliggende mening i indlægget end blot den åbenlyse konstatering.

Jeg reagerer da ikke skarp - jeg er blot forundret.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Forundret over en åbenlys konstatering ja...

Uddyb lige denne: Rygsæk er fan af Esbjerg. Omtrent lige så interessant og intetsigende.
Y. N. W. A. - #JFT97
Nemlig. Det er vel ikke så mærkeligt, at jeg ledte efter grunde til at skrive det, er det?

Du kunne også have skrevet: "FCK har nu købt to spillere af andre Superliga-klubber i dette transfervindue, mens Brøndby ikke har købt nogen".

Det havde sagt det samme og dermed lige så lidt.

Der er ikke noget at uddybe. Det var blot et eksempel på en ligegyldig konstatering, der ikke har nogen pointe.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Derfor kan det undre endnu mere, at du reagerede på konstateringen ;o)
Y. N. W. A. - #JFT97
Vi købte jo også Duncan, og har lige købt Toby M. At FCK køber spillere fra de andre danske klubber i stedet for stjerner udefra kan på ingen måde være skræmmende. Kun FCK fans og Onside der kan syntes at det er decideret fedt.
til: D.B.R og Geddar:

I misforstod meningen bag det han skrev. Ingen grund til at begynde at gå efter manden...
Annonce