Snak

Mere indhold efter annoncen
offensivt bliver de bedre, men er det nok til en titel ? kan have min tvivl. Men velkommen til PL.
Ved at acceptere 7,5-15 % fortjeneste, følger jo det beløb, Addidas, NIKE osv betaler klubberne for at være trøjesponsor. Selv hvis MAN U ikke sælger en eneste trøje i hele kontraktperioden, får de jo stadig de mange millioner for sponsoratet. Det ville Sportsmaster jo ikke gøre. Deraf forskellen..
HVAD RAGER ALLE DE PROCENTER OS?? Chritiano er kommet hjem så er vi da græsk katolsk over for om det er mere elller mindre i Glazers lomme!!! FUCK HVOR ER DET STÆRKT!!! Giv bare ED hans job tilbage efter det transfervindue her!!! Kæft mand!!!
Fuck me sideways!! Så ryger Pogba vel for en slik evt??

Dejligt at Manu tilføjer en der i den grad kan skabe lidt splid i spillertruppen. Spænende rigtig spænende
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Nemt. Smid en mail eller lignende.
Jeg køber Ronaldo trøjen med 50% rabat, så kan du se min kvittering. Det må vel være det bedste bevis?

Kan du komme med bedre end sladderblade?


The Guardian er nok ikke ligefrem hvad jeg vil betragte som sladder eller sensations-journalistik.

Jeg orker virkelig ikke at skulle linke til alle de artikler/indlæg som forklarer hvordan det hænger sammen. Så lad os bare sige du har ret.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@this_means_more Haha, hold nu. Liverpool skal være heldige, hvis de skal ende i top 4 i år.
Jacob er det Leicester Tottenham eller arsenal de skal være heldige med at ende over ? Tænker Jürgen Klopp om nogen befinder sig perfekt I den underdog rolle de har pt
Det gør de vel i og med, at de ingen bredde har i truppen. Hvordan gik det da vvd blevet skadet?


Lige præcis dén position er vel den eneste Liverpool har styrket sig på i dette vindue. Det her virker lidt som doven banter.
@this_means_more Haha, hold nu. Liverpool skal være heldige, hvis de skal ende i top 4 i år.


Sidst jeg kiggede var der lige odds på Chelsea og Liverpool som pl vinder og kun city med lavere odds. Tottenham havde femtelaveste odds, men langt fra City, Liverpool og United. Så oddsætterne virker temmelig sikre på top4 i år.

Måske oddssætterne bør følge med i tråden her ;)
Top 4 må være realistisk for United, men intet mesterskab. Jeg er United-fan og mener bestemt, at der er minimum to hold, som spiller bedre og mere stabilt end United.
Annonce