Snak

Mere indhold efter annoncen
Såvidt jeg ved, skal vi lige slå Skotland ude, før noget er sikkert.

Såfremt vi vinder over Belarus er uafgjort vel godt nok, grundet målscoren?
Såfremt vi vinder over Belarus er uafgjort vel godt nok, grundet målscoren?


Ja eller vinder de sidste 2 kampe.

Men vi skal lige vente med sælge skindet og alt det der jazz...
\"Livets svære beslutning. Barca eller Real. Man kan hade Real grundet deres fortids tilhængere. Man kan hade Barca grundet deres nutids tilhængere\" Conte/Nestor.
"Såfremt vi vinder over Belarus er uafgjort vel godt nok, grundet målscoren?"

Skotland skal smadre Grækenland minimum 7-0, for at målscoren tipper i deres favør, samtidig med at DK kun vinder med en enkelt hjemme mod Belarus...;o)
Stakkels den mand som skal tage over for det Svenske landshold med så mange arrogante individere som intet har at have det i. Gal et faldefærdigt landshold uden nogen form for stjerner, i hvert fald spilmæssigt, så ligner både Isak og gyorkes spillere som ikke ville kunne score på et tomt mål. Ligesom de ej heller kan score for deres klubber.

Resten af holdet er mildest talt bare så langt under standard ifht alle andre gode landshold.

Deres målmænd og forsvarer kunne jo end ikke få en plads i superligaen......

For ikke at snakke om deres midtbane......
Bliver spændende at se, hvem de finder. Desværre enig i at det var en nødvendig beslutning; kombinationen JDT og det svenske landshold har indprentet sig negativt i det svenske folk, medierne og spillerne.
Om det vil lykkes for dem at finde den rette konstellation i tide til play-off....
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jon Dahl har tydeligvis såret mange danskere i tråden. Interessant, hvordan en svensk landstræner kan blive slagtet for historisk dårlige resultater - men når en dansk landstræner leverer historisk dårlige resultater, bliver han pakket ind i vat.
Igen, problemerne på det svenske landshold startede ikke med JDT, og de kommer heller ikke til at slutte med ham - med mindre at der tages fat om nældens rod: Den dårlige spillerkultur.
Brøndby, Portsmouth, Fiorentina
Hvor mange gange er Jon Dahl blevet fyret efterhånden?


@ITookAnArrowInTheKnee

To gange så vidt jeg ved, I Roda og nu af det svenske fodboldforbund.

Brøndby, Portsmouth, Fiorentina
Med 1 i forsvaret, 1 på midten, 4 angribere, der kan "noget"
Ny mand på Uriasposten.
Annonce