Snak

Mere indhold efter annoncen
Man kan selvfølgelig arbejde sig op i hierarkiet bed at levere godt.

Fodbold er en machoverden. Det giver ikke point at komme hjem til kødgryderne når der er den første modvind.
From where you are now i dont think you can go wrong.
Fodbold er en machoverden. Det giver ikke point at komme hjem til kødgryderne når der er den første modvind.


Det er fuldstændig substansløst det der.

Jeg kan så sende et modargument der hedder, at han havner højt i hierakiet, og foran spillere som Toutouh, Augustinsson, Verbic, Falk, Amankwaah og Pavlovic fordi de aldrig har spillet i en større liga end den danske.

Det giver ærlig talt ingen mening at begynde at pådutte spillerne motiver man ikke har noget kendskab til. Indtil videre er der ingen udlandsdanskere der er kommet hjem til FCK og virker til at have slået sig synderligt på moralen over, at de kom for tidligt hjem til kødgryderne.

Om man spiller i København eller Nantes kan vel også være fløjtende ligegyldigt, når man kommer fra Aalborg. Bevares, man kan snakke dansk med folk på gaden, hvis man vil det, og der er nogle danske holdkammerater. Men man tog nok ikke til Frankrig hvis det var et problem at man ikke kendte nogen, og ikke kunne snakke med nogen på dansk.

En tur fra Nantes til Aalborg tager i øvrigt lige i underkanten af 5 timer, så hvis man vil hjem engang imellem er det en temmelig overkommelig opgave.
Silkeborg IF
Annonce