Snak

Mere indhold efter annoncen
@Fischerpool
Men man tænker ikke på landsholdet, når man starter til fodbold som 5-årig, det kommer hen ad vejen. Godt man kan give noget igen.


Det skal du ikke være for sikker på. Mange børn i den alder elsker landsholdet. så tanker om landsholdet det er der mange som har i den alder. Om de tænker på selv at spille der skal jeg ikke kunne sige. Dog vil jeg sige at jeg selv som 6 årig (det var der jeg selv startede med fodbold), betragtede det som en selvfølge at man kom på landsholdet, når man blev gammel nok. jeg lovede endda mine bedsteforældre biletter.
"Nogle gange rammer man kassen, andre gange rammer man pølsevognen" - Søren Frederiksen Jeg drømmer om at se den hvide puma som chef i nordens Paris.
Helt enig @maxbakketop. Jeg har trænet 6-årige (og nu 7-årige), og der er enorm forskel på interesse og ambitioner i den aldersklasse.
@GF4Life - få nu de der farvede briller af og vågn op til virkeligheden for en gangs skyld.
^Helt enig, hilsen en GF´er.
Ansat Ebbe Sand også, så har vi et assistent team vi kan kalde Sandahl
Annonce