Snak

Mere indhold efter annoncen
jeg tror du skulle prøve at tjekke, hvad mange Chelsea fans i England (bl.a. dem, der møder op på Stamford Bridge) mener om dette salg.

Personligt tror jeg han kan blive fin for United, men det her er godt nok et bizart argument. Er deres mening mere valid, fordi de bor i London og jævnligt kommer på Stamford Bridge? Ser de en anden spiller, end os andre - og har de, grundet bopæl, bedre evner til at vurdere spillere end os uden for England?
Jeg var personligt ikke vildt glad for hans præstationer i sidste sæson. Jeg synes at han spillede for passivt og lad enzo og caicedo om at spille de “vigtige” bolde fremad. Umiddelbart synes jeg ikke at det ændrede sig efter trænerskifte. Så alt i alt drønærgeligt at vi ikke fik set hans fulde potentiale, men jeg tror at Lavia og Esuego har mindst lige så meget at bidrage med. 7-9-13..
Er i tvivl om denne handel. Kunne godt se at Santos bliver virkeligt god, og så er det skidt, men omvendt at det svært at vurdere potentialet - håber det går godt for ham og skidt for United -:)
Chelsea siden 1985
Payback for Garnacho?
Endnu en hjerneblødning af Chelsea
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fint salg - ville aldrig blive en topspiller i CFC. Jeg har set en hel del CFC kampe i mit liv og har fortsat tilgode, at se en god kamp fra Santos. Håber han finder sig til rette i Manchester United, men jeg tvivler på at han bliver fast starter, så et køb til bredden.
Med tanke på at Ugarte kostede 450 mio. er det her jo et røverkøb af den anden verden!
men jeg tror at Lavia og Esuego har mindst lige så meget at bidrage med. 7-9-13..


Hvad sker der med ham Lavia? De meget få gange jeg har set ham spille har han været virkelig god med en udsøgt boldbehandling, men det er som om, at han er forsvundet.
Han er god og har et kæmpe potientiale. Hvis united formår at få det bedste ud af ham, så er det en rigtig god transfer.
Personligt tror jeg han kan blive fin for United, men det her er godt nok et bizart argument. Er deres mening mere valid, fordi de bor i London og jævnligt kommer på Stamford Bridge? Ser de en anden spiller, end os andre - og har de, grundet bopæl, bedre evner til at vurdere spillere end os uden for England?


Ja fordi de har set ham spille adskillige gange mere end en sofa tv-fan i Danmark. Jeg nægter simpelthen at tro på, at du har set ham spille 47 gange for Chelsea, sorry. Jeg tror mere på de ting jeg hører fra engelske Chelsea fan Fora og fan channels end en dansk bruger på ekstrabladet
Annonce