Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvad tænker du? Altså skulle det være helt vildt at hente en træner, der har været ungdomstræner og assistent i den albanske liga?

Og nej ikke Albaniligaen, men den albanske.


Han var cheftræner hos den albanske klub, som på det tidspunkt spillede i Champions League og Europa League-kval. Assistent i Watford for Zola. Og assistent i en kinesisk klub for Ciro Ferrera.

Det undrer også mig hvordan det kan lade sig gøre.
Men hvis han modsat Alm gider og sætte sig ind i den liga Vejle nu er i, så skal det nok blive godt(håber jeg).
Vejle Boldklub 130 års stolthed
Havde håbet på at det blev Ove pedersen
COVENTRY
Men håber da han og Vejle gør alle negative kritikere til skamme.
Folk har generelt ikke meget til overs for Vejle mere, på nogle punkter med god grund, men folk udtaler sig tit løst, om noget de ikke aner det fjerneste om. Jeg glæder mig i hvert fald
Playboy klubben slår til igen.

Man skulle tro de sidder og rafler om at finde de mest besynderlige spiller og trænere hvad ved ejerkredsen reelt om fodbold?

Jeg har ellers altid godt kunnet lide Vejle men det er efter min mening, ved at udvikle sig til det rene cirkus.
Hamborg var ude efter ham, mærkeligt han kan ende i vb
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vejle er og bliver dybt dybt til grin! De kaster så mange penge efter udenlandske spillere og trænere til både deres 1 hold og til deres ungdomshold, pengene ryger lige i et stort tomt hul!

Kom ned på jorden Vejle, i er ikke en my bedre end jeres ydmyge naboer i Fredericia som vel har en tiende del af jeres budget!
YNWA
Det er faktisk komisk som misundelsen lyser ud af andre klubbers fans.

Blot fordi ens egen fodboldviden uden for eget postnummer er ikke eksisterende, så betyder det ikke, at resten af verden ikke har set en fodbold før.

Jeg er ovenud lykkelig for det ikke bliver Lars Søndergaard, Ove Pedersen eller en af de andre danske karrusel trænere ser har været igennem halvdelen af de danske klubber.

Samtidig er det en forholdsvis stort navn at få til Danmark og 1. Division.

Trænerprofilen virker også oplagt. En dansk træner har nogle fordele men også ulemper. Det samme med ham her. En af hans fordele kontra danske gennemsnits trænere er at han formentlig har bedre forudsætninger for at håndtere truppen med mange nationaliteter gennem hans sproglige kundskaber og sin erfaring fra en håndfuld lande på fint niveau.

Og så er ngdoms fodbold i Juventus, assistent for Watford og cheftræner i en klub der spiller i Champions league kvalen ikke noget dårligt reference.
[Vejle er og bliver dybt dybt til grin! De kaster så mange penge efter udenlandske spillere og trænere til både deres 1 hold og til deres ungdomshold, pengene ryger lige i et stort tomt hul!

Kom ned på jorden Vejle, i er ikke en my bedre end jeres ydmyge naboer i Fredericia som vel har en tiende del af jeres budget! ][/quote]






Altid godt med råd fra klubben som næsten skulle havde været med i Luksusfælden
Vejle Boldklub
BIF4LIFE

kommer det fra en BIF fan ......Man er jo ved at dø af grin . Kig lidt indad gule klovn inden du himler op om andre klubber der smider penge ud ad vinduet.
Nil Satis Nisi Optimum
BI4LIFE: Ja, for der er jo ingen udenlandske spillere overhovedet i Brøndby....? Eller noget... Tidligere var Brøndby kendt og måske verdensberømt i DK for alle deres unge talenter. De har stadig sikkert en del danske talenter i klubben, de bruger dem bare ikke i Superligaen. Jeg har set holdopstillinger i den forgangne sæson med kun én dansker, Rønnow, og ellers er det vel kun Chr. Nørgaard og Frederik Holst, der har spillet kontinuerligt af danske spillere. Der er sikkert et par stykker mere, men det er dem, jeg lige kan komme på. VB har da trods alt ofte haft 5-6 danskere i startopstillingen i denne sæson.
Danmark: Vejle Boldklub England: Manchester United Tyskland: Borussia Mônchengladbach
Annonce