Det er helt vildt så mange, der ikke gider læse artiklen (eller ikke formår det), men bare spyr galde ud.
Det er 3! kampe, der skal spilles i Sydamerika. Dvs., at det er 6 landshold og 3 holds fans, der skal rejse langt, da de sydamerikanske hjemmeholds fans jo bare kan vente med at rejse til Europa efter første kamp.
Marokko ligger i Nordafrika (lyder til de fleste ikke er klar over det), og det er muligt at sejle fra Portugal og Spanien til Marokko på en time. Marokko er et halvstort land, så der kan godt forekomme en vis rejsetid, men ikke noget uoverkommeligt.
Det lyder som en virkelig tåbelig ide - jubilæum eller ej - men langt fra ligeså tåbelig som den uigennemtænkte kritik, der bliver luftet fra nærmest alle sider her.