Snak

Mere indhold efter annoncen

Over 25.000 har købt billet til FCK's guldfest

tirs 7. maj 2019
FC København oplyser, at mere end 25.000 mennesker har sikret sig billet til sæsonens sidste kamp mod FC Nordsjælland, hvor guldet skal overrækkes.

Læs hele nyheden her
Og Brøndby kunne sikkert have solgt ca. 40.000 billetter til pokalfinalen. Men hvordan har de her "nyheder" nogen som helst generel relevans for andre end den specifikke fangruppe..?
BIF - Danske mestre 2021!
Så alle artikler skal henvende sig til alle, uanset tilhørsforhold?
Det siger jeg ikke, men denne og mit eksempel er da klokkeklare.
BIF - Danske mestre 2021!
@MNH

Er hurtigt kig på dine seneste indlæg - hvor du flittigt har kommenteret i en artikel som omhandler hvor mange billetter Brøndby har solgt til pokalfinalen...

"Hvordan har de nyheder relevans for andre end den specifikke fangruppe..?"

Du tuder sjovt nok ikke i et opslag om selvsamme emne, fordi det omhandler din klub. Tværtimod er du meget positivt stemt. Dobbeltmorale? #deterenommer
Hold da op der er mange butthurt bif fans på bold lige for tiden. Dit hold har et kæmpe opbygnings arbejde foran sig og i har tabt 4 gange til en oprykker. Koncentrer dig lidt om det istedet for at fokusere på fck´s imponerende tilskuertal.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Og Brøndby kunne sikkert have solgt 40.000 billetter"

Det finder vi jo nok aldrig ud af igen ;-). Hvorfor skal du overhovedet blande Brøndby ind i en artikel som omhandler hvor mange billetter FCK har solgt til en kamp hvor de møder FCN?
Ja, Brøndby er mit hold, så selvfølgelig debatterer jeg flittigt i de tråde der omhandler dem? Mærkelig sammenligning.

Men jeg nægter simpelthen at debattere med én der mener at jeg "tuder", bare fordi jeg stiller et helt nøgternt spørgsmål. Så er du nemlig kun ude på én ting..
BIF - Danske mestre 2021!
Du synes ikke det er lidt underligt, at du stiller spørgsmålstegn ved artiklens relevans, når du så samtidigt er glade for artikler med præcis samme indhold bliver skrevet om BIF? Det er da så dobbeltmoralsk som noget kan være
Jesus, enten vil du ikke læse, eller også kan du ikke.

Kan du have en god aften..
BIF - Danske mestre 2021!
Hahaha, når man han indset ens indlæg er forbløffende dumt, så må man heller skynde sig væk vaaaar MNH ? :D
Annonce