Selvfølgelig City vs Real. Lige så sikkert/ ærgerligt PSG ikke trak dem der fra Catalonien- lets go Newcastle og Leverkusen. Nå men på den igen med endnu et kapitel City/ Real star wars. Same procedure as last year.
Snak
fre 27. feb 12:59
Men det gør det vel ikke sværere at man slipper for PSG, Real Madrid, Bayern, Liverpool, Chelsea og City.
Arsenal bliver selvfølgelig en kæmpe mundfuld.
Arsenal bliver selvfølgelig en kæmpe mundfuld.
fre 27. feb 13:05
Det stinker af City-Chelsea og Arsenal-Newcastle i semifinalerne.
Nine Season Wonder
fre 27. feb 13:08
Jeg tror det lugter endnu mere af
PSG-Bayern og Atleti-Arsenal i semi.
Finale Bayern-Arsenal 2-1
PSG-Bayern og Atleti-Arsenal i semi.
Finale Bayern-Arsenal 2-1
MIA SAN MIA
Fodbold er for fans ikke for kapitalfonde og Sheiker!!
fre 27. feb 13:11
Kunne godt være enig i ovenstående. Jeg tror i hvert fald City får slået Real Madrid denne her gang. Og Arsenal stryger hele vejen til finalen.
Spørgsmålet er så om den bliver mellem Arsenal og Bayern, Arsenal og City eller Arsenal og PSG.
Spørgsmålet er så om den bliver mellem Arsenal og Bayern, Arsenal og City eller Arsenal og PSG.
fre 27. feb 13:12
Jeg ved ikke, om det blot er noget jeg bilder mig, og jeg har ikke tal fra de andre år, men jeg studser meget over, hvor mange kampe, der er gengangere fra liga-spillet og jeg mindes ikke, at det var lige så markant i gruppespillet. Tre af de otte kampe er gentagelser, ligesom Real Madrid jo også måtte forbi Benfica igen. Jeg synes formatet giver os mange af de samme opgør, men som sagt kan det også være det gamle var lige sådan.
fre 27. feb 13:38
Nej, det var ikke ligeså markant i gruppespillet, fordi dengang kunne man ikke trække fra samme gruppe.
Perfekt lodtrækning for Bodø/Glimt!
Perfekt lodtrækning for Bodø/Glimt!