Snak

Mere indhold efter annoncen
Håbløs optimisme og tro på eventyr😉.
Sådan, revanche mod VFF venter!
Havde nu været lidt sjovt hvis AGF havde vundet.

Men til gengæld blev vi forkælet med gode rivaliseringsopgør i 1/8-dels.
Jeg tror også, at FCN tager the double i år. De er for gode. Det er vel pt kun Viborg der er en seriøs modstander, både i ligaen og pokalen.


FCN kommer til at tabe mange point i slutspillet og bliver indhentet af 2-3 hold. Det gør VFF så forøvrigt også..

I øvrigt nogle vanvittige linjer at skrive. For fem måneder siden, var man vel blevet indlagt for at sige den slags.


Og det er stadigt vanvittigt at forvente FCN kan holde dampen oppe nu hvor der kommer en vinterpause + transfervindue hvor de andre hold kan forstærke sig.

Jeg har fået fornyet tiltro til FCK under Neestrup, han virker ærgerrig, har styr på hvad han vil og er ved at have stabiliseret FCK som hold.

Det samme kan forøvrigt siges om Capellas i FCM.

De seneste kampe viser også at FCN er ved at tabe pusten, dette bliver kun mere udtalt når de står overfor lutter tophold der er ved at finde formen og har en opadgående kurve, mens FCN allerede har nået deres topniveau og har lukreret på de andre holds mangler og fjollede trænerdispositioner.
Det er før set at et SP hold kun har trukket hold fra lavere ligaer indtil finalen. Var det ikke BIF sidst?

Jo, BIF trak en modstandere fra en lavere division sidst - og resultatet var 4-0 til Aarhus Fremad :-)
Annonce