Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrækgruppe ?
Tænker skrækgruppen vil være:
Man C, Real Madrid, Newcastle
Første punkt. Tillykke til FCK med gruppespillet. Andet punkt. Seværdig gruppe I er kommet i. Tredje punkt. Håber der falder lidt sejre af. Fjerde punkt. Nu kommer så min pointe: I scorer forfærdeligt få mål, til at tredje punkt kan opfyldes. Jeres arrogante angribere leger for meget foran målet.... men held og lykke.
2020guld

City og New Castle kan ikke komme I samme pulje
Fodbolddommer – åben for saglig diskussion af fodboldloven. Selvom jeg holder med Real Madrid, forholder jeg mig altid objektivt. Cristiano Ronaldo er stadig min nr 1.
@2020 guld Man C og Newcastle kan jo ikke være i sammen gruppe:-)
Hver klub skal spille kampe mod en anden klub som er fra Tyskland, Spanien, Italien, Frankrig eller England, undtagen en “heldig” klub som ikke kommer til at spille mod en klub fra de ovennævnte lande i sin gruppe.
Galatasaray skal nok skabe en fest i København. Det skal Fenerbache fans nok søge for. Newcastle får da hugget hovedet af i deres gruppe. Ærgerligt så gerne de engelske hold kom langt.
fck skal bare nyde de 6 kampe. de får ik mere end det.

av for en gruppe newcastle blev smidt ind i. sgu kun store hold i den gruppe.

Hold käpht, det var godt gættet/ønsket, Martbjerg (i det allerførste indlæg)!
Galas hold Icardi, Zaha, Hakim Ziyech Sergio Oliviera , Lucas Torriera, Tete, Angelinho, Ramos og en 8er på vej så det kan ikke samlingens med FCKs trup.
Annonce