Snak

Mere indhold efter annoncen

Palermo vil fordoble Kjærs løn

fre 26. mar 2010
Palermo er forsat vilde efter at få Simon Kjærs kontrakt forlænget således, at den nuværende frikøbsklausul kan hæves.

Læs hele nyheden her
Dailymail.co.uk har ham i øvrigt som nr. 49 på deres liste over verdens 50 bedste spillere. Det synes jeg egentlig er ret imponerende.
Han skulle være velkommen i United til enhver tid.
AGF og MUFC
link til den liste?
- Michael Hemmingsen efter sigende er den eneste Superliga spiller, der har klaget til folkene bag spillet Championship Manager, fordi han mente at han ikke var god nok i spillet.
Jeg troede ikke, at det var strengt nødvenddigt for italienske klubber at give deres spillere frikøbsklausuler?

Nu baserer jeg selvfølgelig al min viden om kontrakt forhold på Football Manager, men tager jeg virkelig helt fejl? Det ville da være klart nemmest for Palermo blot at undlade at implementere disse klausuler i deres spilleres kontrakter.
klausuler er jo bare for at sikre klubben..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fedt at han har optjent så stor respekt i Italien på så kort tid.
[b][i]..!..[/i][/b]
Kjær er blevet vanvittig. Havde aldrig troet, han skulle blive så stor, da han rykkede fra FCM. :)
Brøndby IF - Det har det altid været, og det vil det altid blive.
Synes også journalisten kunne ændre titlen til "har fordoblet". For det er jo det vi læser i indholdet, at han allerede har fordoblet lønnen på Simon Kjær, i håb om forlængelse.
Pointen ved at fordoble lønnen er for at håbe på at spilleren bliver grådig og vil savne den fede løn, for bedre at kunne afvise et bud fra en anden klub.
[b][i]..!..[/i][/b]
hvor er ørnskov og lekic på den liste-)
Ja du kan finde Lekic på listen i det parallelle univers.
Ej det gas. Han er sgu godt nok Rajko, men han gør det usandsynligt svært for folk som mig, at lade være med at prikke lidt til ham .
[b][i]..!..[/i][/b]
Annonce